2025-ben az USA azért diplomatizál, hogy ne legyen harmadik világháború

2025. január 28. 11:27

Ezeknek a geopolitikai realitásoknak a tükrében kell értelmezni a grönlandi kérdést, és az elsárgult papírlapokat pedig hagyjuk meg a historiográfusoknak.

2025. január 28. 11:27
President Donald Trump delivers remarks at the House Republican Members Conference Dinner
Robert C. Castel
Facebook

 „2025-ben Grönland helyzete igen hasonlít a Dán Nyugat-Indiák helyzetéhez 1916-ban. Külső fenyegetések árnyékában, távol Európától és közel az USA-hoz.  

Az egyetlen dolog, ami megváltozott, az a brit globális hatalom drámai meggyengülése, ami száz évvel ezelőtt még erős kézzel szabott határt az Egyesült Államok expanziós törekvéseinek a nyugati féltekén. Amikor Donald Trump 2017-ben először vette fel Grönland megvásárlásának tervét, akkor még mindannyian biztosak voltunk az amerikai hegemónia és az amerikai szabályokon alapuló világrend stabilitásában. 

2025-ben az USA azért diplomatizál, hogy a Második Hidegháborúból ne legyen Harmadik Világháború, és azért fegyverkezik, mert mi lesz ha mégis. Ezeknek a geopolitikai realitásoknak a tükrében kell értelmezni a grönlandi kérdést, és az elsárgult papírlapokat pedig hagyjuk meg a historiográfusoknak. Minden gyakorlati számítás szerint a brit Grönland gondolatából csupán egy kontrafaktuális zászló fog megmaradni az utókor számára.”

Nyitókép: Mandel NGAN / AFP

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 31 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Csigorin
2025. január 28. 15:29
egyszeru a recept: Kina megkapja Tajvant Oroszorszag Ukrajnat Amerika pedig Gronlandot mindenki boldog.
leonardodicarpaccio
2025. január 28. 14:36
Megint idę bozgorgodtad ezt a szellemi terméket a híveidnek 😀 csak szagolják, vagy egyék is meg? 😀
nemturista
2025. január 28. 14:33 Szerkesztve
A jóságos usa,hogy egyem a szívüket... Persze,hogy el akarja kerülni a 3. világháborút,mert ebben már ő is közvetlenül érintett lenne és lehet ő húzná a rövidebbet! Eddig nem zavarta egyik háború sem, mondjuk a jó részüket ő provokálta ki...
falcatus-2
2025. január 28. 13:17
"Minden gyakorlati számítás szerint a brit Grönland gondolatából csupán egy kontrafaktuális zászló fog megmaradni az utókor számára.” Minden gyakorlati számítás szerint a kutya ugat a pénz meg beszél. Trump jól érzékeli a lehetőségeket. u.i..ez nem jelenti azt, hogy egyet értenék vele, sőt, nagyon nem.De, reális esélye van az "üzlet" nyélbe ütésére
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!