Az utolsó ukránig harcolna az amerikai külügyminiszter
A jelek szerint Antony Blinken egyáltalán nem foglalkozik az emberi életekkel.
Ezzel „édesgetnék” haza az ukránokat.
Nyitókép: MTI/Purger Tamás
Ukrajna a demográfiai válság megoldása érdekében nyomást gyakorol az Európai Unióra, hogy a blokk országai csökkentsék az ukrán menekültek támogatását – írta az El Pais.
Becslések szerint jelenleg akár 10 millió menekült is tartózkodhat Ukrajnán kívül.
Kijev viszont szeretné, ha visszatérnének, miközben egyre inkább fogy a hadra fogható emberek száma az országban.
Novemberben Volodimir Zelenszkij ukrán elnök létrehozta a Nemzeti Egység Minisztériumát, amelynek feladata az állampolgárok hazahozatala. Kijev minden lehetőséget mérlegel, többek között azt is, hogy az EU csökkentse a menekülteknek nyújtott segélyeket, és tiltsa meg a konzuli szolgáltatásokat a hadköteles korú férfiak számára – írta az El Pais.
A felmérések szerint azonban egyre több ukrán menekült tervezi azt, hogy végleg Ukrajnán kívül telepedik le.
A lengyel központi bank múlt hónapban közzétett tanulmánya szerint a Lengyelországban tartózkodó menekültek 39 százaléka hosszú távon vagy tartósan Lengyelországban akar maradni. A németországi Ifo Intézet egy másik, októberben közzétett felmérése szerint az ukrán menekültek csak mintegy 35 százaléka akar visszamenni Ukrajnába, ha a háború véget ér.
Kedden több ukrán média arról számolt be, hogy a Verhovna Rada elé terjesztették a sorozási korhatár 18 évre történő csökkentéséről szóló törvényjavaslatot. A törvényhozók azonban cáfolták a híreket.
A közösségi médiában azonban olyan felvételek láttak napvilágot, hogy a Ukrajna egyes határátkelőinél hosszú sorok alakultak ki, mert a hírek hallatára rengeteg család döntött úgy, hogy nyugatra menekíti a gyermekeit a sorozás elől.
Ezt is ajánljuk a témában
A jelek szerint Antony Blinken egyáltalán nem foglalkozik az emberi életekkel.
***