Románia schengeni csatlakozásával mi leszünk az EU legfontosabb védvonala
A román csatlakozás történelmi mérföldkő, ám aggasztó kérdéseket vethet fel a migráció és a kábítószer-kereskedelem szempontjából. Kónya Máté írása.
Három napon belül ez a második légiriasztás a szomszédunknál.
Nyitókép: A román hadsereg F-16-os vadászgépe. (www.twz.com)
A román védelmi minisztérium közölte, hogy a hadsereg radarrendszerei szombat hajnalban újfent egy kisebb légi célpontot érzékeltek a Fekete-tenger partvidékén, körülbelül 45 kilométerre keletre Tulcea megye Szentgyörgy településétől – olvasható a maszol.ro hírportálon.
Az objektum körülbelül 04:00 órakor lépett be Románia légterébe, Gura Portitei környékén.
A hadsereg négy vadászgépet indított útnak. A repülőgépek egyik ponton sem kerültek vizuális kapcsolatba a célponttal, majd a radarjel 04:30 körül Cogealac városától délre megszűnt – tette hozzá a védelmi minisztérium (MApN).
„Október 19-én, szombaton, hajnali 2.30 körül a román hadsereg radarfelügyeleti rendszere egy kisebb légi célpontot jelzett a Fekete-tenger partjainál, a Tulcea megyei Szentgyörgy településtől mintegy 45 kilométerre keletre. Mivel az észlelt célpont Románia államhatára felé haladt, az eljárásoknak megfelelően aktiválták a NATO vezette kibővített légiőrség harci szolgálatának struktúráit” – áll a védelmi minisztérium szombati közleményében.
A MApN azt is közölte, hogy a spanyol légierő két F-18-as vadászgépe egymás után emelkedett a levegőbe a Mihail Kogălniceanu 57-es légibázisról, míg a román légierő két F-16-osa a Borcea 86-os légibázisról indult. A légiriasztást 05:10 körül feloldották, és a gépek visszatértek a bázisra.