A Die Welt sztárpublicistája: Brüsszel az új Moszkva, „a nap győztese” Orbán Viktor (VIDEÓ)
2024. július 18. 08:27
Henryk M. Broder azt is elmondta, milyen elődök nyomdokaiba lépett a miniszterelnök, amikor „úgy döntött, a saját kezébe veszi Európa sorsát”.
2024. július 18. 08:27
4 p
116
3
337
Mentés
Nyitókép: YouTube
***
Kőkeményen kiállt Orbán Viktor politikája mellett a Die Welt sztárpublicistája, Henryk M. Broder a lap podcast-adásában.
Amikor arról kérdezték Brodert, miért tartja „a nap győztesének” Orbánt, az újságíró kifejtette:
„Orbán, mint tudjuk, Magyarország megválasztott miniszterelnöke, és egy szuverén nemzetet képvisel, emellett nagyrészt szuverén politikát folytat”.
Ugyanakkor, mivel látta az EU több éves kudarcát, „mivel az EU valójában csak mondókákkal szolgálta a világot, de semmilyen beleszólása nem volt semmilyen konfliktusba”, ezért „úgy döntött, hogy úgymond saját kezébe veszi Európa sorsát.”
Broder szerint ez „határozottan a régi K und K [császári és királyi – vagyis osztrák-magyar monarchiás – a szerk.] szellemet és hagyományt követ, amely nagyhatalom volt”, s bár „az európaiak most nagyon dühösek”, a publicista kiemeli, hogy
a miniszterelnök „csak a magyar embereknek tartozik elszámolással”, vagyis a szavazóinak.
Az újságíró szerint a helyzet arra is rámutat, hogy azért olyan „keserű Európa”, mert zavarba hozta, hogy nincs úgymond EU-egység. Az EU ugyanis nem államszövetség, hanem szuverén államok csoportja, amely több akar lenni mint ami, de Broder arra is rámutat, miféle hagyományt követ az EU – amelynek szerinte se alkotmánya, se kormánya, se erős törvényhozó jogkörrel bíró parlamentje nincs, „lényegében egy placebo” –: szerinte
a KGST hagyományát követi, amely, mint emlékeztet, az Oroszország körüli szatellitállamok szövetsége volt a Szovjetunióban, akik Moszkvából kapták a parancsot, hogy mit kell csinálniuk.
„A múltban mindig Moszkvából jöttek a parancsok, hogy mit tegyenek a szatellitállamok, ma Brüsszelből jönnek. Brüsszel az új Moszkva” – fogalmazott.
S véleménye szerint éppen
ez az, amivel szemben Orbán fellépett, mégpedig „meglehetősen sikeresen”.
Nem kizárt, hogy a magyar miniszterelnök vétói és „akadékoskodása” nélkül már EU-s és NATO-s repülőkből bombáznák Moszkvát – az oroszok meg minket lőnének. Ungváry Zsolt írása.
Kína napelemgyártása tavaly elérte az éves globális kereslet kétszeresét (1200 GW), de a túltermelés és az árháború 60-80 százalékos árcsökkenéshez és 39 nagyobb helyi vállalati veszteséges működéséhez vezetett. Miközben a kormány szabályozói lépésekkel próbál konszolidálni, a gyártók új piacok (pl. Közel-Kelet, Afrika) felé fordulnak, hogy enyhítsék az árverseny és az európai, amerikai védővámok hatásait.
igen. és eddig melyik része nem volt nyilvánvaló, hogy csak most kezd vele egyetérteni? mert a Die Welttől kb savazás jutott az utóbbi 10 évben, minden téren.
inkább az első köpönyegforgatót láthatjuk, aki elkezdte a helyezkedést a várható amcsi változások miatt
JUT eszembe,
JUHÁSZ HAJNALKA - jelenleg államtitkár -
ÍRT is korábban
ORBÁN VIKTOR születésnapjára olyan akármit, hogy
RÁKOSI elvtárs elsírta volna magát, ha látta volna, amiért neki
CSAK olyanok jutottak!