Egykori amerikai nagykövet: Donald Trump és Orbán Viktor őszinte barátok és együtt nagy dolgokat tudnának elérni
David Cornstein szerint a magyar miniszterelnök „egy olyan ember, aki hisz abban, ami mellett kiáll, és meg is valósítja”.
A The Washington Post publicistája szerint a magyar kormány veszélyezteti az információbiztonságot, amikor kínai cégekkel köt megállapodásokat.
Nyitókép: Orbán Viktor Facebook-oldala
A The Washington Postban megjelent véleménycikk szerzőjének nagyon fáj, hogy a magyar kormány stratégiai megállapodást írt alá nagy kínai cégekkel, például a Huaweijel, és fontos szerepet szán nekik a digitalizációban és az 5G-infrastruktúra fejlesztésében.
Ez közvetlen fenyegetést jelent Magyarország részéről a NATO és az Egyesült Államok információbiztonságára
A publicista nem érti, hogy ha Orbán Viktor egy „brutális kommunista diktátor" mellé áll a kínai elnök személyében, akkor miért karolják fel őt az amerikai konzervatívok, hiszen Donald Trump is ellenzi a növekvő kínai befolyást.
A nemzeti konzervatívok mindent elnéznek a magyar miniszterelnöknek, mert globalizmusellenes, a nyitott határokat ellenző, családbarát politika bajnokának tekintik – folytatódik a véleménycikk, amely szerint Orbán Viktor nacionalizmusa valójában ellentétes az amerikai konzervatívizmussal.
Thiessen háborgása beleillik az elmúlt időszak baloldali narratívájába, amely nem képes elfogadni a budapesti CPAC sikerét és az Orbán-Trump szövetséget.
Ezt is ajánljuk a témában
David Cornstein szerint a magyar miniszterelnök „egy olyan ember, aki hisz abban, ami mellett kiáll, és meg is valósítja”.
***
A cikket Közép-Európa szakértője, médiafigyelője és piackutatója, a CEPER szemlézte a mandiner.hu számára.