Amiről Pressman hallgat: a szuverenitásvédelmi törvény nem orosz, hanem amerikai példa alapján született
Teljesen abszurd a nagykövet kritikája a szakértők szerint.
A cikk Vlagyimir Putyinhoz köti a magyar szuverenitásvédelmi törvényt, pedig az valójában éppen amerikai és izraeli példát követ. A szerzők azt is állítják, terelés, hogy az Oroszországgal való tárgyalás lezárná az ukrajnai háborút.
Magyarországon olyan szuverenitásvédelmi törvényt fogadtak el, amely egyenesen Vlagyimir Putyin forgatókönyvéből származik – áll a Bloomberg cikkében. Csakhogy ez nem igaz: az orosz szabályozás össze sem hasonlítható a magyarral, hiszen Magyarország inkább az amerikai és az izraeli példákat követi.
A publicisztika alapján megerősíti az Európai Unió hitelességét és működőképességét, hogy Brüsszel szembeszállt Orbán Viktorral az Ukrajnának szánt 50 milliárd eurós segélycsomag ügyében.
A szerzők azonban azt is kijelentik, hogy az EU-nak meg kell vizsgálnia, miként akadályozhatna meg egy ilyen vitát a következő alkalommal. Javaslatként megfogalmazták a minősített többségi szavazást lehetővé tévő mechanizmusok nagyobb mértékű alkalmazását, így a hasonlóan gondolkodó uniós kormányok összehangoltan is felléphetnének, anélkül, hogy a másként gondolkodókat kényszerítenék a csatlakozásra.
Orbán Viktor kritizálta a kijevi kormány korrupcióját, valamint azt állította, az Oroszországgal folytatott tárgyalások véget vetnének a háborúnak. Ez nagyrészt terelés
– állítja a cikk.
Ezt is ajánljuk a témában
Teljesen abszurd a nagykövet kritikája a szakértők szerint.
***
A cikket Közép-Európa szakértője, médiafigyelője és piackutatója, a CEPER szemlézte a mandiner.hu számára.
Nyitókép: Miniszterelnöki Sajtóiroda/Benko Vivien Cher