Egy nap alatt 30 ezer „Trump-menekült” jelentkezett be az egyeurós házakra egy olasz faluban
Úgy tűnik, az amerikai liberálisok a poklok poklát kénytelenek elszenvedni, így inkább Európába menekülnének Trump elől.
Az együttműködés keretében a résztvevő cégek megvizsgálják az atomenergia hasznosításának lehetőségeit az olaszországi energiaipari átállás keretében is.
Energiaipari vállalatok atomenergia-technológiai fejlesztési együttműködésről kötöttek megállapodást azzal a konkrét szándékkal, hogy Olaszország energiaellátásában ismét szerepet kaphassanak az atomerőművek. Szándéknyilatkozatot írt alá az Ansaldo Energia, az Ansaldo Nucleare, az Electricite de France (EDF) és az Edison a legújabb generációs atomenergia technológia közös fejlesztéséről és terjesztéséről Európában és Olaszországban.
Az együttműködés célja a technológiában élen járó olasz Ansaldo Nucleare vállalat szakmai kompetenciájának hasznosítása az EDF-csoport új atomenergia projektjeiben. Az együttműködés keretében a résztvevő cégek megvizsgálják az atomenergia hasznosításának lehetőségeit az olaszországi energiaipari átállás keretében is. Olaszország egy, a nyolcvanas években - egy évvel a csernobili katasztrófát követően - tartott referendum alapján szállt ki az atomenergia hasznosításából.
Az utolsó atomreaktor blokkot 1990-ben állították le az országban. Silvio Berlusconi, az akkori miniszterelnök 2009-ben bejelentette Olaszország szándékát a visszatérésre az atomenergia felhasználására, a tervet azonban a fukushimai katasztrófa után jegelték.
A mostani szándéknyilatkozat aláírói ipari együttműködés kialakítása mellett kötelezik el magukat az atomenergia fejlesztésében, egyúttal megvizsgálják annak a lehetőségét is, hogyan lehetne az olasz energiatermelésbe a rendszer ellátási biztonsága és energiafüggetlensége garantálása érdekében bevonni az atomerőműveket is.
A dokumentum megfogalmazása szerint az atomenergiának
(MTI)
Nyitókép: FILIPPO MONTEFORTE / AFP