Az amerikai lap kiemelten foglalkozik azzal, hogy a TASZ jogi lépéseket kezdeményezett az Európai Bizottságnál az ügyben.
A kritikusok a Pegasus magyarországi használatát az ország kommunista múltjában bevett eszköznek minősítették és az ország jobboldali miniszterelnökét,
– írta a The Washington Post a Pegasus kémszoftver használatával kapcsolatban. A cikk szerint – ami egyébként Stephen G. Breyer, legfelsőbb bíró nyugdíjba vonulása kapcsán írt a kiberbiztonsági kérdésekről – a Pegasus használata különösen azért keltette fel a figyelmet, mert Magyarország az Európai Unió tagja. A lap kiemelte, hogy a Társaság a Szabadságjogokért (TASZ) emberi jogi jogvédő civil szervezet jogi lépéseket kezdeményez az Európai Bizottságnál is Adrien Beauduin belga-kanadai diákaktivista nevében, aki Magyarországon tanult, amikor a Pegasus célpontja lett, ami a csoport szerint sérti az Európai Unió jogrendszerét.
A lap visszautalt, hogy a Pegasus fejlesztője, az NSO Group ugyan nem fedte fel ügyfelei kilétét, de egy névtelenül nyilatkozó volt munkatársuk tavaly azt mondta a The Postnak, hogy Magyarország kormánya az ügyfelük volt, míg Magyarország vezetői ragaszkodnak hozzá, hogy betartották a törvényeket a megfigyelési technológiák használatakor.
Nemrégiben kiderült, hogy az FBI is megvette a Pegasus kémszoftvert, méghozzá titokban. Az ügyet egy évig tartó munkával két oknyomozó újságíró, Ronen Bergman és Mark Mazzetti göngyölítette fel. Információik szerint Izrael a programot diplomáciai célokra használták.
Nyitókép: Facebook