Megszégyenítő üzenetet kapott lehetséges utódjától David Pressman
Bryan E. Leib szerint ostobaság az, amit az amerikai nagykövet művel.
George Floyd halálát követően Virginia állam demokrata kormányzója 2020 júniusában jelentette be a szobor eltávolításának tervét.
Kinyitották az 1887-es időkapszulát, amelyet Virginia állam fővárosában, Richmondban Robert E. Lee tábornok eltávolított szobrának talapzatában találtak, de ez nem az, amelyet kerestek.
Több órán keresztül online közvetítették szerdán, amint a restaurátorok átnedvesedett tárgyakat vesznek elő az ólom tárolóból. Találtak egy 1875-ös almanachot, két másik könyvet, egy brit pénzérmét és egy fotót, amelyen a szobor elkészítésében közreműködő kőfaragó látható.
„Még nem tudjuk pontosan, miért ezt a válogatást tették a tárolóba, ez egy érdekes összeállítás” – nyilatkozta Julie Langan, a virginiai műemlékvédelmi hatóság vezetője a The New York Times című lapnak. Ez nyilvánvalóan nem az a kapszula, melyről az 1887-es sajtó beszámolt.
további a déli Konföderációval kapcsolatos öt tucat tárgy, amelyet helyi lakosok és szervezetek ajánlottak fel. Nem egyeznek a doboz méretei sem.
Sokan sértőnek tartották a szobrot
Ralph Northam, Virginia állam demokrata kormányzója 2020 júniusában jelentette be a szobor eltávolításának tervét, tíz nappal a rendőri intézkedés közben elhunyt George Floyd afroamerikai férfi halálát követően.
Sokan sértőnek tartották a déli rabszolgatartó Konföderáció tábornokának emléket állító szobrot a richmondi Emlékmű Sugárúton, annak ellenére, hogy Robert E. Lee tábornok maga nem támogatta a rabszolgatartás intézményét.
A bronzszobrot végül szeptemberben távolították el, a 12 méter magas talapzatban azonban hiába keresték 12 órán át az időkapszulát, amelynek állítólagos tartalmáról annak idején részletesen beszámolt a korabeli sajtó. Csak az elmúlt héten találtak egy ládát a munkások a szobor egy másik részében, hat méter magasságban. A műemlékvédők most abban bíznak, hogy találnak egy második időkapszulát is a még bontás alatt álló talapzatban.
(MTI)
Nyitókép: Wikipédia