Magyarország nem támogatja a globális vállalati minimumadó jelenlegi tervezetét

2021. július 05. 10:30

A társasági adókulcs csökkentése ugyanis számos külföldi befektetést vonzott hazánkba, például olyan autógyártókat is, mint a BMW, nem beszélve Európa legnagyobb akkumulátorgyárairól.

2021. július 05. 10:30

Írország, Magyarország és Észtország nem támogatta jelenlegi formájában az új, globális vállalati minimumadóról szóló javaslatot – adta hírül a Bloomberg Hírügynökség pénteken.

A magyar miniszterelnök abszurdnak nevezte jelenlegi formájában a javaslatot

A portál kiemelte, hogy Orbán Viktor – aki az adócsökkentések részeként 9 százalékra csökkentette a társasági adókulcsot Magyarországon – „abszurdnak” nevezte a tervet. A magyar miniszterelnök egyértelművé tette ugyanis, hogy

a társasági adókulcs csökkentése számos külföldi befektetést vonzott hazánkba,

például olyan autógyártókat is, mint a BMW, nem beszélve Európa legnagyobb akkumulátorgyárairól.

Kapcsolódó hírünk

Százharminc ország, köztük Kína és India is belement, hogy ezentúl egységes, 15 százalékos társasági adót rójanak a vállalati szektorra. Az érintett országok tisztviselői a globális adórendszer átalakításába annak érdekében egyeztek bele, hogy a nagyvállalatok „méltányos részt fizessenek”, bárhol is működjenek.

 

A Bloomberg eredeti, angol nyelvű cikkét ide kattintva olvashatja.

Összesen 19 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
nempolitizálok
2021. július 05. 18:12
A libernyák támogatja, mert cseléd.
Attyla
2021. július 05. 16:17
Ezt a ringyót egy mankóval támogatnám... addig ütném vele amíg élnem fáradok.
Bulvár Viktor
2021. július 05. 13:40
Én így harcolok a multik és a globalista elit ellen. Alacsony adó a multiknak, a világon a legmagasabb ÁFA a magyaroknak. Szabadáságharc! Éljen Én!
Berecskereki
2021. július 05. 13:26
A globális vállalati minimumadóról szóló javaslat nem másról szól, mint a fejlődő országok gazdasági szerkezetének, gazdasági növekedésének a megakadályozása, lassítása. Ez abból ered, hogy a beruházásaik mind nagyobb hányadát viszik ki a fejlődő országokban - esetenként a fejelt országokba is - ahol a szükséges képzett munkaerő és infóstruktúra rendelkezésre áll és az adózásuk kedvezőbb. Már az is elkezdődött, hogy nemcsak leányvállalatokat hoznak létre, hanem a teljes cég kivonul. A kivonulás pedig azt eredményezik,hogy csökken ezen országok költségvetési bevétele,a foglalkoztatás, az átlagbér növekedés. Ahol pedig megtelepszenek ott a fordítottja következik. Ez a problémája többek között az USA-nak, Németországnak, Franciaországnak, Ausztriának is.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!