Inogni kezdett egy kínai felhőkarcoló, ki kellett üríteni

2021. május 18. 16:30

Az épület újranyitásának tervezett időpontjáról egyelőre nem adtak hírt.

2021. május 18. 16:30
null

Kiürítették a dél-kínai Sencsen egyik emblematikus felhőkarcolóját kedd délután, miután az épület egyelőre ismeretlen okból inogni kezdett – adta hírül internetes kiadásában a South China Morning Post (SCMP) című hongkongi lap.

A sencseni katasztrófavédelmi hivatal beszámolója szerint kedden arról kaptak jelentéseket, hogy a húsz évvel ezelőtt épült SEG Pláza imbolyog. A 79 emeletes épület magasságát tekintve megközelíti a New York-i Empire State Buildinget. A hivatal vizsgálja az esetet, ám azt már kizárták, hogy az épület mozgását földrengés okozta volna, mert nem regisztráltak akkor földmozgást a városban. A helyi időjárás-jelentés szerint a szélerősség Sencsenben ekkor óránként 27 kilométeres sebességű volt, ami szintén nem valószínű, hogy megingathatná a toronyházakat.

A SEG Pláza Sencsen ötödik legmagasabb épülete, és a világ legnagyobb elektronikai alkatrészeket áruló bazárjának központjában helyezkedik el. A kínai közösségi médiában közzétett felvételeken sok embert lehet látni, ahogyan szaladnak kifelé a toronyházból. Sérültekről, illetve vagyoni kárról szóló jelentést nem tettek közzé. Li Csien-hszin, a Kínai Építéstudományi és Ipari Vállalat vezető mérnöke a Shenzhen Special Zone Daily című helyi lapnak nyilatkozva úgy vélekedett, hogy a jelenséget „véletlenszerű frekvencia-egybeesés, vagyis rezonancia” okozhatta. A SCMP rámutatott: szakértők szerint ritka, hogy egy épület olyan mértékben megremegjen, hogy az emberek számára érzékelhető legyen.

(MTI)

Nyitókép: STR / AFP

Összesen 17 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
geyza1947
2021. május 19. 17:37
Kina az első, akik ráaszabaditották a covidot a Földre, akik maguktól képtelenek alkotni újat csak koppintani, akiik ürállomást sem képesek fellőni, de Fudánjuk van stb..............................
Válasz erre
0
0
Biivisz
2021. május 19. 16:52
Hát ... ilyen módon bármelyik felhőkarcolót "belengetem", ha aláállhatok egy kamerás telefonnal. Ahhoz meg, hogy az emberek riadtan szaladgáljanak az utcán elég egy "bomba van az épületben" telefon.
Válasz erre
2
0
filopatl
2021. május 18. 19:19
nálunk is tudtak "occó"-n házat építeni https://hu.wikipedia.org/wiki/P%C3%A9csi_magash%C3%A1z
Válasz erre
0
0
KannibálTatárÚr
2021. május 18. 19:18
Széllökések kiválthatnak rezonanciát. A rezonancia aztán "csodákra" képes. Több híd is leszakadt a menetelő katonák alatt. Ma már (már régóta) nem is szabad a hídakon menetelni.
Válasz erre
2
0
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!