Finn EP-képviselő: az EU-nak jelenlegi formájában nincs jövője
2020. október 22. 14:46
Laura Huhtasaari finn jobboldali EP-képviselő szerint a Brexitet követően több uniós tagállam is elhagyhatja az Európai Uniót, amelynek jelenlegi formájában nincs jövője.
2020. október 22. 14:46
6 p
0
0
44
Mentés
Laura Huhtasaari finn jobboldali EP-képviselő (Identitás és Demokrácia) szerint a háttérben egyre több tagállam sorakozik fel a britek mögé, hogy aztán egymást követően hagyják el az Európai Uniót. Szerinte a sorban a hollandok következhetnek, kis lemaradással pedig hazájuk is csatlakozhat.
„Álláspontom szerint az Európai Uniónak jelenlegi formájában nincs jövője, ugyanis az uniós tagállamok nem hajlandóak alávetni magukat a közös gazdasági felelősségvállalásnak, illetve annak a centralizált kormányzati hatalomnak, amelyet az Európai Unió rájuk erőltet.”
– állítja a finn politikus.
Huhtasaari az Európai Unió koronavírus-mentőcsomagját is kritizálta amiatt, mert szerinte az megteremti a lehetőségét annak, hogy az olyan déli államok, mint Olaszország, szabadjára engedjék a költéseiket.
Az euroszkeptikus politikus szerint az Európai Unió mindig is mostohán kezelte a finneket.
„Sajnos az az uniópárti propaganda, amelyet a fősodratú finn média is átvett, megtette a hatását a finn társadalomra nézve. Ennek megfelelően valószínű, hogy nem mi leszünk az elsők, akik elhagyják az Európai Uniót.”
– nyilatkozta Huhtasaari tegnap az Európai Parlamentben, hozzátéve, hogy ha tippelnie kellene, akkor Hollandia, Dánia vagy Svédország mellett tenné le a garast, akiket azonban mindenképpen követni kellene, és bátorít mindenkit, hogy tegyenek hasonlóan.
Annak kapcsán, hogy Finnország valóban a fukar ötök közé tartozik-e informálisan, Huhtasaari visszautasított minden találgatást, mint ahogy magát a „fukar” jelzővel jellemezett karakterizációt is.
Mindemellett azonban
fontosnak tartja, hogy igenis létrejöjjön északon egy olyan érdekközösség, amely ellenzi azt, hogy a tehetős országok által megtermelt jövedelem Európa más részeire csorogjon át.
„Az a centralizált politikai konglomerátum, amelyet ma Európai Uniónak nevezünk, nem életképes, s meg kellene szűnnie. Az országoknak vissza kellene térniük ahhoz az elképzeléshez, hogy egymástól független államokként diplomácián és gazdasági viszonyrendszereken keresztül rendeződjenek a kontinensen. (…) Van egy álmom. Azt szeretném, hogy minden tagállam végrehajtsa a maga Brexitjét.”
– nyilatkozta a finn politikus, aki szerint Manfred Webernek igaza volt, amikor azt mondta, hogy ha a britek kilépése sikerként könyvelhető el, az az egész Európai Unió végét jelentheti.
Megjegyzésképpen: az öt és fél millió népességszámú Finnország 1995-ben csatlakozott az Európai Unióhoz, négy évvel később pedig az eurózónához. Laura Huhtasaari az euroszkeptikus képviselőcsoport tagja az Európai Parlamentben, hazájában pedig haladásellenessége és NATO-ellenessége miatt ellentmondásos megítélésű politikus.
A Finnországban működő euroszkeptikus párt (Finnek Pártja, Perussuomalaiset), amelynek Huhtasaari is a tagja, sikerrel folytatott le egy népszavazási kampányt az Európai Unió következő hét évre vonatkozó költségvetési csomagjáról.
Elemzők szerint egy a költségvetést megtorpedózó népszavazás „rakétacsapásként” hathat az Európai Unió integritására nézve.
***
A cikk a Pallas Athéné Domeus Educationis Alapítvány támogatásával valósult meg.
Az egész világot felforgatják a Donald Trump által bejelentett vámtarifák és viszonossági vámok. Az Európai Unió vesztes pozícióból próbál egyezkedni az Egyesült Államokkal, és Kína is okozhat meglepetéseket. Megnéztük, hogyan is érintené Európát és benne hazánkat a tényleges vámháború.
A TEMPÓ legújabb adásában Kohán Mátyás elmagyarázza, hogy miért kerülne Ukrajna EU-tagsága felfoghatatlanul sok pénzbe, és miért fizettetnék meg velünk a cechet, miközben a mezőgazdaság, az ipar és a fejlesztések is rámennének Brüsszel tervére.
A lap szerint Trump békejavaslata az oroszoknak kedvez, holott csak bevallottan jobb Oroszországot és jobb Ukrajnát akar építeni Amerika.
p
0
0
3
Hírlevél-feliratkozás
Ne maradjon le a Mandiner cikkeiről, iratkozzon fel hírlevelünkre! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és elküldjük Önnek a nap legfontosabb híreit.
Összesen 44 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
tango47
2020. november 02. 18:27
Ez a hölgy is rájött, hogy az EU-ban egyenlőség van, csak vannak egyenlőbbek.
Az a dumája pedig, hogy a tehetősebb országoktól átfolyik a pénz a kevésbé tehetősekébe egyszerűen HAZUGSÁG. Ha ez valóban így lenne, néhány évtizeden belül megcserélődnének a szerepek. De ettől nem kell félniük, ahogy az egyik német miniszter bevallotta, a k.Európai országokba kerülő pénzek nagy része visszacsorog Németországba.
Brüsszel retteg a Brexit utáni kavalkádtól.
Ha ez megtörténik, az az EU - értsd ez alatt: az EU-intézmények, bizottság-parlament-bíróság - totális alkalmatlanságának lesz a mindenki számára kézzelfogható bizonyítéka.
Ezek az intézmények a - nevezzük így - hisztero-anarcho-liberális veszettek - birtokába kerültek.
És ez a tény meghatározza a jövőt:
1. Európa őshonos keresztény alapú civilizációja magához tér és egyértelmű honvédő politika mellett teszi le a voksát.
(Amire az esély: úgy kb. 15-20%, azaz nulla.)
2. Európa a totális lezüllés, káosz, állapotába zuhan, amit a sémi ideológiák, vagy Kína, India, nemzetközi Talmud-uralom - megpróbál országok közötti háborús zónává alakítani.