Helyretette az ELTE az Orbán Balázs doktoriját támadó Rácz Andrást
A magát Oroszország-szakértőnek is tartó Rácz egyszer az ukrajnai háborút elemezve számítógépes játékról hitte azt, hogy valódi videófelvételek egy dróntámadásról.
Az orosz ellenzéki aktivisták, a Kreml ellenfeleinek halandósági, baleseti, mérgezési statisztikája rosszabb, mint a nemzetközi átlag. Ha ellenséges állam szervezi a mérgezéseket, honnan jutnak hozzá a Novicsokhoz? Ha az orosz szolgálatok teszik, a várható szankciók beárazásával miért éri meg ez Moszkvának? Vendégünk: Rácz András Oroszország-szakértő.
Kegyvesztett, nyugatra emigrált oligarchák, volt kémek, ellenzéki politikusok válnak mérgezéses merényletek áldozataivá. A vegyi anyagokat a hatóságok később beazonosítják, a felelősök kilétét viszont nem tudják egyértelműen bizonyítani. Így a Kreml urain marad a stigma, az ellenük hozott diplomácia retorziók azonban gyengék. Kik és miért mérgezik meg a Kreml bírálóit?
Vendégünk: Rácz András Oroszország-szakértő, a Német Külpolitikai Társaság (DGAP) tudományos főmunkatársa.
Műsorunk az alábbi felületeken is elérhető:
Címlapképen: Alekszej Navalnij orosz ellenzéki vezető és korrupcióellenes aktivista az általa alapított Antikorrupciós Alapítvány (FBK) moszkvai székházában tartott rendőrségi razzia közben 2019. december 26-án. Navalnijt később erőszakkal távolították el a rendőrök az épületből. Fotó: MTI/EPA/Szergej Ilnyickij