Tusk: Nem volt kedvem Putyin újraválasztását ünnepelni

2018. március 21. 20:10

Juncker bár gratulált, ezt a britek „undorítónak” tartották.

2018. március 21. 20:10

Donald Tusk, az Európai Tanács elnöke szerdán kijelentette, Szergej Szkripal egykori orosz-brit kettős ügynök angliai megmérgezése után „nem volt kedve” gratulálni Vlagyimir Putyin orosz elnök újraválasztásához.

„Az angliai Salisburyben elkövetett támadás után nincs kedvem Putyin elnök újraválasztását ünnepelni” – mondta Tusk egy brüsszeli rendezvényen.

Habár az Európai Tanács elnöke nem nevezte meg konkrétan felelősként Oroszországot, szakértők szerint ez volt az eddigi legkeményebb reakció az EU részéről.

Tusk hangsúlyozta, hogy nincsenek kétségei afelől, hogy a csütörtöki uniós csúcs résztvevői támogatásukról fogják biztosítani az Egyesült Királyságot, ugyanakkor bizonyos „gyakorlati következtetéseket” is le kellene vonni a történtekből.

Mint mondta, a NATO-val együttműködve erősíteni kell a készültséget a jövőbeli hasonló támadásokkal, illetve a hibrid fenyegetésekkel, például az álhírekkel vagy a választásokba való beavatkozásokkal szemben. 

Jean-Claude Juncker, az Európai Bizottság elnöke levélben gratulált Putyinnak, amelyben azt írta, hogy partner kíván lenni az Európai Unió és Oroszország közötti biztonsági együttműködés javításában. Több brit európai parlamenti képviselő is heves tiltakozását fejezte ki az „undorítónak”, „szégyenletesnek” nevezett levél miatt.

(MTI

Összesen 36 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Csigorin
2018. március 22. 09:57
genetikailag undorodnak a valodi demokraciatol (ertsd mikor a nepakarat ervenyesul nem pedig a "kivalasztottak" "lathatatlan" "demokraciaja")
Senye Péter
2018. március 22. 08:32
A briteknek leginkább saját maguk számára lenne fontos, hogy megbizonyosodjanak a gyilkossági kísérlet tetteséről és felbujtójáról. Ilyen ügyekben nem jó tévedni.
voltospultos
2018. március 22. 08:13
Az ismert mondás szerint Nagy-Britanniának nem barátai vannak, hanem érdekei. Nos, mint kiderült, ez nem teljesen így van, mert Nagy-Britanniának bizony vannak barátai, akik időként kisebb összeggel szállnak be Nagy-Britannia felborult pénzügyi egyensúlyának visszabillentésébe. Ilyenkor Nagy-Britannia vezetői annyira hálásak ezen önzetlen jóbarátoknak, hogy a barátok érdekei kissé fontosabbak lesznek Nagy-Britannia érdekeinél is. Ennek értelmében az első világháború végeztével a brit elit – hogy is fogalmazzunk finoman – különösebb hepciáskodás nélkül hajtotta végre koruk sorosgyörgyeinek minden utasítását. A megtizennégyszereződött államadóssággal a hátukon (lehet tippelni, honnan csorgott ennyi della) az első szóra otthagyták a húsz éve hű szövetséges japánokat, akik nem szokva az európai birodalmi politikát, sajátságos kultúrájuk hatására ezt a legocsmányabb árulások közé sorolták, egy életre megjegyezvén azt, hogy japán ember fehérrel többé nem szövetkezik. A szövetségesi viszony pedig kifejezetten gyümölcsözőnek bizonyult mindkét fél számára, esetleges folytatása is annak ígérkezett, azonban erősen sértette a feljövőben levő Amerikai Egyesült Államokat, főleg annak impozáns terveket dédelgető hadiflottáját. Valahogy meg kellett hát szakítani. Forrás: Tutiblog
ciprióta
2018. március 22. 07:52
Junkers az oroszok zsebében van,immár közel öt éve, putyin tömi az európai elitet abból a pénzből, amelyet hazai fejlesztésekre kéne költenie. Nincs aki rábasszon ennek a törpeführernek a kacsójára.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!