Problémát okozott ugyanakkor, hogy mindkét ország csak akkor volt hajlandó szállítani, ha erre informálisan rábólint az USA, Lengyelország pedig az átpasszolt fegyverekért cserébe csúcsminőségű NATO-fegyvereket kért volna. „Kifutottunk az időből. Segítség nélkül az ukrán hadsereg egy hónapon belül összeomlik” – írta Karber, aki márciusban is Varsóba látogatott, hogy az akkori kormánypárt, a Polgári Platform vezetőivel az Ukrajnának nyújtandó segítségről tárgyaljon, de semmi sem történt.
Breedlove elődje, Wesley Clark már 2014-ben a nyomásgyakorlás érdekében azt írta utódjának emailben, hogy ha magára hagyják Ukrajnát, akkor Kína is felbátorodik majd, hogy a Csendes-óceánon terjeszkedjen, a NATO pedig össze fog omlani. Karber eközben folyamatosan úgy írt Breedlove-nak, mintha közel lenne az apokalipszis, írja a Spiegel. „A front már mindenhol ott van!” – írta például 2015 elején. Karbert Clark ajánlotta be Breedlove-nak, aki azét is értékes forrásnak tartotta a férfit, mert állítása szerint a frontra is egy tucat alkalommal kilátogatott Ukrajnában. Ráadásul a kijevi amerikai nagykövetség is Karber jelentéseire támaszkodott.
Pedig Karber nem egy igazán megbízható figura
A Spiegel szerint viszont Karber nem kifejezetten megbízható: hidegháborús héja, aki 1985-ben szovjet invázióra figyelmezetett, miután félrefordított pár dokumentumot. Az ukrán válság alatt pedig 2008-ban Grúzia lerohanásakor készült fotókat küldött egy amerikai szenátornak, azt állítva, hogy Ukrajnában készültek ezek.
A Spiegel szerint Breedlove-nak legkésőbb 2014-ben gyanússá kellett volna, hogy váljon Karber, aki arról számolt be: a lázadóknak nukleáris fegyvere van. Karber a lapnak megerősítette, hogy az emailek valódiak, de szerinte azért nem voltak pontosak a jelentései, mert a helyszíni jelentések sosem pontosak. Szerinte többször volt igaza, mint amennyiszer nem.