A NATO Ukrajnával van

2014. március 09. 17:32

A NATO főtitkára követeli az orosz csapatok visszavonását a Krím félszigetről. Anders Fogh Rasmussen a Bild című német lapnak nyilatkozva hangsúlyozta, hogy nem lehet megváltoztatni az európai határokat.

2014. március 09. 17:32

A Bild hétfői számában megjelenő interjúból vasárnap közölt részletek alapján a NATO-főtitkár szokatlanul élesen bírálta Moszkvát a Krím félszigettel kapcsolatos politikája miatt. „Elvárjuk, hogy Oroszország teljesítse nemzetközi kötelezettségeit, vonja vissza csapatait és ne ártsa bele magát az Ukrajna más régióiban zajló folyamatokba. A 21. században senkinek sem szabad megpróbálni új határokat húzni Európa térképén” - mondta Anders Fogh Rasmussen. Hozzátette, hogy az ukrán miniszterelnökkel folytatott csütörtöki megbeszélésén biztosította partnerét arról, hogy a NATO Ukrajna oldalán áll.

Az atlanti szövetség főtitkára nagyra értékelte, hogy a kijevi vezetés a válság békés megoldása mellett kötelezte el magát, és az ukrán hadsereg a hatalmas nyomás ellenére visszafogott magatartást tanúsított. Kiemelte, hogy a nemzetközi közösség latba veti diplomáciai és politikai súlyát a békés megoldásért. A NATO, az Európai Biztonsági és Együttműködési Szervezet (EBESZ), az Európai Unió és más szereplők közös erőfeszítéseket tesznek a válság rendezéséért, mondta Anders Fogh Rasmussen a Bildnek.

Összesen 168 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Csigorin
2014. március 10. 09:49
" A 21. században senkinek sem szabad megpróbálni új határokat húzni Európa térképén" jol hangzik, de Koszovo mar 21. szazad volt. Ahol ugyanez ment forditva mint most Ukrajnaval. Pontositok: nem teljesen ugyanez, mert Koszovorol nem mondhato el hogy lakossaga 80%-ban amerikaiakbol all, mig Krim lakossaga hasonlo aranyban meg orosz.
Kvasztics Fedor
2014. március 10. 09:49
A The Guardianban Malcolm Fraser ausztrál miniszterelnök felvetette, hogy a német újraegyesítéskor Moszkva ígéretet kapott, hogy a NATO nem terjeszkedik kelet felé. Ezt megszegték, az iraki például háborúban felhasználták Ukrajnát, Grúziát. Most pedig közlik az oroszokkal, hogy az ő érdekeik nem számítanak, nyíltan támogatják Ukrajna nyugat barát, puccsal hatalomra jutott kormányát. Érdekes, hogy a nyugati politikusok most már nem látnak megváltoztatható határokat, mert ez az érdekük. Mert most Moszkva kinyilvánította, hogy nem lesznek határon túli oroszok a nyugat által bekebelezni kívánt Ukrajnában. Moszkva pedig nem dumált, hanem lépett. Mi mást tehetett volna, amikor a nyugati határainál gyakorlatilag megjelent a NATO? Mit is tett az USA, amikor Kubában Castro lett az úr?
zenebono
2014. március 10. 02:06
Skócia népszavazást tart arról, hogy kiválik Nagy-Britaniából. A krímiek miért nem tehetik ezt meg?
Akitlosz
2014. március 09. 23:02
A NATO hódítani akar. Szevasztopol óriási stratégiai jelentőségű hely. Onnan indul az orosz flotta a Földközi tengerre. Amikor akar. Ha elveszik Oroszországtól, akkor Szíria is nehéz helyzetbe kerülne. Oroszország megvédte Szíriát Amerika agressziójától, s próbálják az ukrajnai puccsal is akadályozni Oroszországot Szíria segítésében is. Tetszik nem tetszik Ukrajna nem maga dönt a sorsáról, hanem a nagyhatalmak játékszere. Ami nem is lenne baj, ha nekünk magyaroknak is adnának belőle némi koncot. De ha nem, akkor nekünk nincsen miért küzdenünk Ukrajnáért. Magyar katonák harcoljanak azért a NATOban, hogy Kárpátalja ukrán bitorlás alatt maradhasson?
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!