Megfejtette az Economist: ezért tombol az antiszemitizmus Európában
A brit lap felismerte a tüneteket, megoldást azonban nem kínált rájuk.
Engem nagyonis érdekel, hogy milyen szomszédot kapunk. Egy csendes, Európa iránt elkötelezett nyugatias Ukrajnát (esetleg Nyugat-Ukrajnát), vagy Putyin megnyújtott kezét, egy bábállamot.
„Engem nagyonis érdekel, hogy milyen szomszédot kapunk. Egy csendes, Európa iránt elkötelezett nyugatias Ukrajnát (esetleg Nyugat-Ukrajnát), vagy Putyin megnyújtott kezét, egy bábállamot. Az atom- és gázmaffia démon már így is túl közül került Hazánkhoz, tudjuk, mire készül. Ebből pedig a fene sem kér, Magyarországnak egy erős szuverén államnak kell maradnia és végre jószomszédi kapcsolatokat kialakítania, hogy európai pólus alakulhasson ki Közép-Európában (nem csak retorika szintjén, mint az Orbán legutóbbi évértékelőjében is puffogtatta).
Ha beüt a ménykű, Magyarországnak kötelessége lesz a menekülteket fogadni (ezt megvitatni a Visegrádi négyek már leültek) és amennyiben fegyveres konfliktus tör ki, beavatkozni, bár ettől mindkét fél ódzkodni fog egy esetleges III. vh.-ra tekintettel. De most magunktól bevonulni egy másik ország területére, mint ahogyan a Vörös Hadsereg is tette a Felvidékre, erre talán még a Betyársereg vagy Pax Hungaria sem vetemedne, mivel már a határon fennakadnának, hiszen Ukrajna nem EU tag, ezen megy a balhé.”