Így menekítették Moszkvába Bassár el-Aszadot az oroszok
A külügyminiszter-helyettes kijelentette, nem adják ki a volt szír elnököt.
A jogvédő szervezetek kérése és az elnöki emberjogi bizottság szakértői vélemény ellenére aláírta a gyülekezési törvény szigorítását Vlagyimir Putyin. Az ellenzék és a jogvédők szerint a lépéssel a tiltakozásokat akarja ellehetetleníteni a hatalom.
Vlagyimir Putyin orosz államfő jogvédő szervezetek kérését és az elnöki emberjogi bizottság által készíttetett szakértői véleményt is figyelmen kívül hagyva pénteken aláírta a gyülekezési törvény szigorítását. Dmitrij Peszkov elnöki szóvivő közölte: az államfő által szentesített törvénymódosítás már a hivatalos közlönynek minősülő Rosszijszkaja Gazeta kormánylapnál van. A tömegrendezvényeken történő szabálysértések büntetési tételeit jelentős mértékben növelő jogszabály szombaton megjelenik a kormánylapban, így az életbe is lép. A jövő keddi nemzeti ünnepre, az Oroszország napjára Moszkvában tervezett nagyszabású ellenzéki tüntetésre már az új szabályok vonatkozhatnak.
A kormányzó Egységes Oroszország párt a rendőrség és a tüntetők összecsapásával végződött május 6-i moszkvai ellenzéki akciót követően kezdeményezte a törvénymódosítást. A változtatás megszavazásával a tömegrendezvényeket szervező magánszemélyekkel akár háromszázezer rubeles büntetést (körülbelül 2,1 millió forintot) is fizettethetnek, vagy maximum kétszáz óra közmunkára kötelezhetik őket, ha a bíróság felelősségre vonja őket a tüntetéseken, békés felvonulásokon vagy bármilyen más megmozduláson történt szabálysértésért.
Ellenzéki politikusok és jogvédők szerint a hatalom el akarja lehetetleníteni a társadalmi és ellenzéki tiltakozásokat. Mihail Kaszjanov volt kormányfő szerint a gyülekezési törvény szigorítása a politikai válság kiszélesedéséhez vezet Oroszországban.