
Jelentkezett Varga Csaba – kiváló állapotban ereszkedik a mászó a sikeres csúcstámadást követően
2023. július 03. 13:23
A hegymászó oxigénpalack és serpák nélkül jutott fel a Nanga Parbat tetejére.

Wehner Géza, a Magyarországi Kárpát Egyesület elnöke a Világgazdaságnak megerősítette, Varga Csaba jól van, 24 órányi mászás után erőtől duzzadva ereszkedik az alaptábor felé, amit órákon belül elérhet.
A hegymászó magyar idő szerint vasárnap délben ért fel a kilencedik legmagasabb hegycsúcsra. Wehner szerint akkora szél volt a csúcson, hogy nem tudott a hegymászó kapcsolatot létesíteni a csapatával, azonban filmet készített a sikeres csúcstámadásról.
A feleségének elmondta, sikeresen felért és kielégítő az állapota, azonban hétfő hajnalig nem adott hírt magáról.
Nyitókép: Hazajáró Facebook-oldala
Összesen 10 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Lombi
2023. július 03. 15:00
Gratulálok.
Jó hogy megúszta a csúcstámadást.
Szerencse, hogy nem medvetámadás volt. Kevesebb esélye lett volna.
Tényleg gratulálok. Nagy teljesítmény.
Válasz erre
0
0
fogas paduc
2023. július 03. 14:55
Akkor most annak örülhetünk, hogy nem most halt meg.
Válasz erre
0
0
hátakkor
2023. július 03. 14:35
Lefelé lesz oxigénje, fékeznie kell és balesetre ügyelni. Felfelé szív kell, lefelé láb . És jó szerencse.
Válasz erre
0
0
jánosbácsi
2023. július 03. 14:32
A serpákat megüti a guta ha értesülnek róla.
Válasz erre
0
0






