Ezért hazánkban nincsenek és nem is lesznek veszélyes genderjátszmák. Sem az óvodákban, sem az iskolákban, sem a nevelésben, sem a politikában, sem a törvényhozásban” – írta Valentyina Matvijenko, az orosz felsőház elnöke a parlamenti kamara honlapján a nőnap alkalmából.
A házelnök szerint a Nyugat új genderrendet akar kialakítani, de ezt kísérletet önmagán kell elvégeznie, mert Oroszországban nincs rá igény. Hangot adott álláspontjának, hogy ilyen „anomáliák” mindig is voltak, vannak és lesznek, de nem ezek határozzák meg az emberi fejlődés útját és síkraszállt a hagyományos értékek védelme mellett.
(MTI)