Egy hete tartanak a zavargások Iránban, az eseménysorozat pedig egyre több életet követel. A tüntetők azt követően csaptak össze a rendőrséggel, hogy kiderült: egy fiatal nő rendőrségi fogva tartása során életét vesztette. A 22 éves Mahsa Aminit az iráni erkölcsrendészet fogta el szeptember 13-án, Teheránban. Minderre azért került sor, mert
az arcot eltakaró hidzsáb nélkül mutatkozott, megsértve ezzel a nőkre kötelező viseletet.
Amini három napig feküdt kómában, végül kórházban lelte halálát. Miközben szakértők szerint a nő a fejét ért ütésekbe halt bele, a rendőrség álláspontja szerint a halál oka hirtelen szívmegállás. Az iráni állami televízió szerint az összecsapásokban eddig 26 ember halt meg (a BBC szerint a halottak száma még ennél is több). Az elhunytak között rendőrök és tüntetők is vannak.
Az utcai tüntetések alkalmával tiltakozásképpen több nő is letépte magáról saját hidzsábját, hogy a feje felett lengesse azt. Mások az utcákon meggyújtott máglyákra dobták a ruhadarabot.
A videón egy idős iráni lakos látható, miközben a hidzsábot lengeti:
Teheránban a tüntetők rendőrautókat gyújtogatnak, városszerte puskalövéseket hallani. Ezen felül az Irán északkeleti részében található Nejsabur városából is érkeztek beszámolók. Itt a tüntetők rendőrautót borítottak fel. Mesed Irán második legnagyobb városa Teherán után, ahol szintén zavargások törtek ki.
A The Washington Post szerint a tüntetések kiterjedtsége Iránban egyelőre pontosan nem ismert,
az azonban bizonyos, hogy több városban is zavargásokról számoltak be. Időközben az iráni vezetés az internethozzáférést is korlátozta; az iráni polgárok jelenleg csak limitáltan férnek hozzá az Iránon kívül zajló eseményekhez. Erre a lap tudomása szerint azért volt szükség, mert a tüntetéseket az olyan közösségi platformokon koordinálják, mint az Instagram és a WhatsApp.
A kormányzat részéről a hírszerzésért felelős minisztérium törvényellenesnek minősítette az utcai gyülekezéseket és megkezdte a tömegoszlatást. A rendőrség munkatársai több száz tüntetőt fogtak el, csak Gilánegarb megyében 200 feletti az elfogott tiltakozók száma (a nyugati Hamadan provinciában is 50 feletti ez a szám). A humanitárius NGO, az Amnesty International gyorsjelentése szerint
az iráni rendőrség az emberi jogokkal ellentétesen alkalmazza a tömegoszlató eszközöket.