Utánajártunk, mikor dönthetnek Brüsszelben Magyar Péter mentelmi jogáról
A szakértő szerint az Európai Néppárt érdeke az eljárás elhúzása, hiszen amíg az nem zárul le, a mentelmi jogával fogni tudják Magyar Pétert.
A Fidesz EP-képviselője szerint, ha a Parlament általános jogalkotási kezdeményezési jogkört kapna, azzal a Bizottság jogosítványait csorbítaná.
Trócsányi László, a Fidesz EP-képviselője arra reagált, hogy az Európai Parlament plenáris ülésén megszavazta, hogy közvetlen jogszabály-kezdeményezési jogot kérjen. A képviselő az MTI-hez eljuttatott közleményében kifejtette:
Ezzel az intézményi egyensúly borulna meg, amely szemben áll az uniós szerződések szellemiségével. A szuverenitás hordozói a nemzeti parlamentek és nem az Európai Parlament – mutatott rá.
Az EP-képviselő aggályosnak nevezte, hogy az elfogadott EP-jelentés a magyarországi jogállamisággal is foglalkozik.
„Mit keres az Európai Parlament jogalkotás-kezdeményezési hatásköréről szóló jelentésben a magyarországi jogállamiság?” – fogalmazott Trócsányi László, majd emlékeztetett: áprilisban a Fidesz-KDNP ismét elsöprő választási győzelmet aratott, ezzel a magyar állampolgárok egyértelműen kifejezték véleményüket, miszerint nem osztják a jogállamisági aggodalmakat Magyarországgal kapcsolatban.
Kapcsolódó tartalom:
Az EP szerint az egyhangú döntésről minősített többséggel való döntéshozatalra kellene átállni
Az Európai Parlament felszólította az Európai Tanácsot: járuljon hozzá az uniós szerződések módosítását célzó felülvizsgálat megkezdéséhez. Bővebben...
(MTI)
Nyitókép: BILLAL BENSALEM / NURPHOTO / NURPHOTO VIA AFP