Kormányfői esélylatolgatás, Hosszú Katinka, fontos-e az olimpia
Orbán Viktor elárulta, hogy az olimpia előtt mit gondolt az éremesélyekről: „Három aranyra gondoltam a vívóktól, hogy a kardcsapatot, a kard egyénit és a párbajtőrt be fogjuk húzni. Úszásban kettőt mondtam, az egyiket Milák Kristófnak és egyet Hosszú Katinkának, aki nem tudta ezt a sok hónapos kiesést az edzésmunkája sajátosságai miatt pótolni.” A Hosszú Katinka melletti kiállással kapcsolatban megjegyezte: aki egyszer bajnok, mindig bajnok.
Arra a kérdésre, hogy fontos-e, s ha igen, miért fontos az emberiségnek és a magyarságnak az olimpia, a kormányfő azt felelte: „Amikor nincs háború, a nemzetek akkor is össze akarják mérni tehetségüket, erejüket, ez a kísértés nem vész ki az emberiségből soha. Ennek a nagyszerű, békés, ám hasonlóan könyörtelen formája az olimpia.