Mint mondta, sem Portik Tamást, sem Tasnádi Pétert, sem senki mást nem bízott meg gyilkossággal. Arra is kitért, hogy az inkriminált hangfelvételekkel Portik csapdát akart állítani, zsarolni akarta őt, de a felvételek, többek között minőségük miatt, nem is lehetnek alkalmas bizonyítékok.
Gyárfás 2020 februárjában folytatta több napig tartó vallomását.
A volt médiavállalkozó egyebek mellett azt állította: Portik megrendelésre akart neki csapdát állítani, és bár a volt energolos folyamatosan arra törekedett, hogy kimondassa vele, ő gyilkoltatta meg Fenyőt, ez egyszer sem sikerült neki. A vád szerint először felbérelt Tasnádi Péterről úgy nyilatkozott, nem lehet alapozni a szavaira, mert össze-vissza beszél. Tasnádi egyébként többször is elismerte a Gyárfástól kapott megbízást.
Nyelvészeti szakvélemény
A Nap TV volt tulajdonosa kitért arra is, hogy ő tulajdonképpen félt Portiktól, akit az eljárás során már szintén meghallgatott a bíróság, a volt energolos pedig azt vallotta, hogy az időközben elhunyt mentora, Drobilich Gábor (az Energol volt igazgatója) és a rendőrség bízta meg azzal, hogy mondassa ki Gyárfással, ő adott utasítást Fenyő likvidálására. Egyébként Portik és Gyárfás is megpróbálta Princz Gáborra, a Postabank 2018-ban elhunyt vezérigazgatójára terelni a gyanút, de a nyomozás szerint Princznek nem volt köze a gyilkossághoz.
Az áprilisban lezajlott tárgyalásokon ismertették a nyelvészeti szakvéleményt, amely sokkal inkább a vádat erősíti. A szakértők szerint nem manipuláltak a Gyárfás-Portik beszélgetések, sőt az sem nyert bizonyítást, hogy Portik manipulálni próbálta volna beszélgetőtársát. A hanganyag a felek kölcsönös függőségi viszonyáról árulkodik.
A védelem persze rögtön nekiesett a szakértői véleménynek, csak úgy röpködtek a negatív értékelések: önellentmondásos, tényekkel ellentétes megállapításokat és feltételezéseket tartalmaz, az alapvető logikai összefüggéseket is nélkülözi és a vádat akarja alátámasztani. Idáig jutott eddig a eljárás, amely jövő szerdán folytatódik.