Az MSZP az Európai Bizottsághoz fordul a Mátrai Erőmű ügyében

2020. július 29. 12:36

Szakács László szerint felmerül annak a gyanúja, hogy egy veszteséges cég állami finanszírozásáról van szó, amit tiltanak a versenyjogi szabályok.

2020. július 29. 12:36

A bevallottnál jóval többet, összesen több mint 75 milliárd forintot költött az állam a korábban Mészáros Lőrinc érdekeltségébe tartozó Mátrai Erőműre – közölte szerdán az MSZP elnökhelyettese, bejelentve: tiltott állami támogatás miatt az Európai Bizottsághoz (EB) fordulnak az ügyben.

Szakács László az MSZP Facebook-oldalán közvetített sajtótájékoztatón „kalandos jogügyletnek” nevezve a Mátrai Erőmű többségi tulajdonának az állami Magyar Villamos Művek (MVM) Zrt. általi megvásárlását – azt mondta, a kormány azt állítja, hogy 17,5 milliárd forintért vásárolta meg az erőművet, de a szocialista párt által „kiperelt” dokumentumok, okiratok szerint 75 milliárd forintot fordítottak az erőműre. Hozzátette: a vételáron felül ki kellett fizetni közel 5 milliárd forint tagi kölcsönt Mészáros Lőrincnek, valamint 26-26 milliárd forintért tőkeemelést, illetve hitelkiváltásokat kell végrehajtani. Az ellenzéki politikus közölte, a kormány a munkahelyek megőrzésével, klímavédelmi szempontokkal és az energiaellátás biztonságával magyarázta Mészáros Lőrinc veszteséges vállalkozásának megvásárlását.

Szakács László szerint azonban nem erről van szó, az ügylet révén ugyanis az adófizetőké marad a költség és Mészáros Lőrincé lesz a haszon, megint nagyon sok pénz vándorol „Magyarország nemzeti gázszerelője” érdekeltségeinek zsebeibe. Közölte, a 75 milliárd forintból egyszerre meg lehetne duplázni a gyes és a gyet legkisebb összegét, vagy rendbe lehetne tenni az összes háziorvosi praxist, vagy az ápolási díj összegét meg lehetne duplázni. Az MSZP-s politikus szerint az erőműre fordított, a kormány által be nem vallott pénzt vissza kell szerezni, a Mátrai Erőművet meg kell tartani. Jelezte, az MSZP az EB-hez fordul, mert felmerül annak a gyanúja, hogy egy veszteséges cég állami finanszírozásáról van szó, amit tiltanak a versenyjogi szabályok.

Megjegyezte, nagyon sok cég van ma Magyarországon, amely a koronavírus-járvány gazdasági hatásai miatt rosszul járt, legfőképpen a turisztikai szektorban, ők azonban nem számíthatnak arra, hogy „az állam a hónuk alá nyúl”.

(MTI)

 

Összesen 20 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Pelso j.
2020. július 29. 15:02
Nem kellene feljelentgetni, ha - az ügy kapcsán objektív parlamenti vizsgáló bizottság alakul, a nyilvánosság bevonásával.
Magyarok Pásztora
2020. július 29. 14:39
Ez a hazaáruló komcsi patkányok természete. Amig hagyjuk.
nyugalom
2020. július 29. 13:37
Olyan regen jelentettek fel! Moszkva helyett Brusszel, aprodobrev bevalt modszer!
palicsi
2020. július 29. 13:29
Esetleg van köze az MSzP-nek a mátrai erőmű külföldi kézbe adásához? Valahol olvastam, de nem tudom, hogy igaz-e, hogy az unió plusz adókat ír elő a hőerőművekre. Ezt megsejtette a külföldi tulajdonos, ezért eladta. Azután amikor kiderült, hogy van ilyen tervezet, akkor a tulajdonos már inkább bezárta volna, minthogy veszteségesen üzemeltesse?!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!