Az Állami Egészségügyi Ellátó Központ (ÁEEK) fenntartásában működtetett intézményekben, kórházakban a betegellátás a karácsonyi időszakban is folyamatos és zökkenőmentes lesz – írja a család.hu.
Az Országos Mentőszolgálat is teljes készenlétben áll az ünnepek alatt. Hazánk 253 mentőállomásán egyszerre közel 1500-an, így mentőápolók, mentőgépkocsi-vezetők, mentőtisztek, mentőorvosok, mentésirányítók teljesítenek majd szolgálatot. Karácsonykor a mentőegységek Budapesten rendszerint napi hétszázszor, míg országszerte több mint 2500 esetben nyújtanak életmentő segítséget. Az ünnepi időszakban általában megnő a háztartási balesetek száma a karácsonyfák faragása közben megsérülő emberek, a konyhai forrázásos balesetek, illetve a vágott, metszett sérülések miatt. A mentők felhívják továbbá a lakosság figyelmét a körültekintő, az időjárásnak, valamint az út- és látási viszonyoknak megfelelő közlekedés fontosságára is.