Aljas módon szállt bele a magyar elnökségbe a svéd EU-ügyi miniszter
Jessica Rosencrantz számára csak Ukrajna létezik.
Egy francia hetilap, a Nouvel Observateur cikke szerint a Roszatom orosz titkosszolgálati információk segítségével adhatott el „egy európai országnak” atomreaktort. A leírás alapján akár a paksi bővítésbe is beleszólhatott az orosz titkosszolgálat.
A 444.hu szemlézte a legolvasottabb francia hetilap, a Nouvel Observateur cikkét, amely az orosz kémek franciaországi ténykedését mutatja be. A cikk egyik bekezdésében arról írnak, hogy a Roszatom orosz atomenergiával foglalkozó cég azért tudott eladni egy atomreaktort „egy európai országnak” egy atomreaktort, mert az orosz titkosszolgálat megtudta, hogy a szintén atomenenergiával foglalkozó francia Areva már titokban ajánlatot tett. Ezt az orosz titkosszolgálat egy francia forrástól tudta meg.
A leírás illik a Roszatom paksi megbízására, amiről Vlagyimir Putyin és Orbán Viktor 2014. január 14-én írta alá az együttműködési szerződést Moszkvában. Egy másik elmélet szerint a cikkben szereplő leírás nem Magyarországra, hanem a finn Fennovoima szolgáltató által tervezett erőműre utal. A finneknél a tendert szintén a Roszatom nyerte, másfél évvel az Areva ajánlata után.
A 444.hu egy korábbi Magyar Nemzet cikkre hivatkozva arról ír az Areva-val kapcsolatban, hogy a cég 2013-ban Mesterházy Attilával tárgyalt egy budapesti szállodában. Az Index a két cég csatájával kapcsolatban megjegyezi: Csehországban, a temelíni erőmű bővítésére kiírt tender során is a franciák és az oroszok pályáztak. A tendert a Roszatom nyerte, azonban a csehek lefújták a projektet a Krím elfoglalása után, garanciahiányra hivatkozva.