Németek és németalföldiek a Kárpát-medencében – Hungarikumokkal a világ körül 8/1.
A nyolcadik évad első epizódjában négy külföldi származású személyt mutatnak be, akik a Kárpát-medencében leltek otthonra.
Reigl Judit 2020. augusztus 7-én hunyt el Franciaországban.
Az utóbbi másfél évtized egyik nagy ajándéka Reigl Judit tündöklésszerű megjelenése volt a honi és a nemzetközi képzőművészeti színtéren. A Franciaországból hazalátogató festőművész már túl volt a nyolcvanon, amikor első retrospektív kiállítása 2005-ben megnyílt a Műcsarnokban. Addig viszonylag kevesek által ismert festményei egy szempillantás alatt tették ismertté nemcsak itthon, de külföldön is, amiben fontos szerepe volt Makláry Kálmán galériájának.
A későn jött ismertség Reigl esetében azért is különös, mert olyan életműről van szó, amely a szürrealizmustól az absztrakt expresszionizmusig szervesen illeszkedik kora jelentős festészeti tendenciái közé. Művei ma már megtalálhatók a New York-i Guggenheim Múzeum, a párizsi Georges Pompidou Központ és a londoni Tate Modern gyűjteményében, festményei a hazai és a külföldi aukciókon rekordárakon kelnek el. Pályája indulásakor a kenyérnél és a víznél is többet jelentett számára a Római Magyar Akadémia háború utáni ösztöndíja azzal, hogy odakint két és fél ezer év kultúrájával szembesült.