Kiderült: Cseke Péter és Szente Vajk vezeti az új zenés színházat
Az új színház 2025 januárjában nyílik meg.
Amíg a sajtót összehívni szereted, és beszélni hozzájuk, amikor te akarod, addig válaszolni is kell nekik, amikor ők akarják. Ez ilyen egyszerű.
Van, hogy a futás nem hasznos. Félreértés ne essék: nem az új testvallás ellen írom a cikket, hanem a menekülő közszereplőkért. Süketnek és vaknak tettetés; felhajtott gallér, szembe húzott kalap; kamutelefon bólogatással, lorem ipsum szöveggel; viharos, nonstop sietés, médiaközelben turbó; a „most nem jó, a végén találkozunk” típusú koptatópanel; és a leggagyibb kettő: fogműtét és gégediéta. Csak beszélni ne kelljen.
Na már most, a néhai UFiban valahogy így fogalmaztunk volna: itt vannak a tanácsok kétségbeesés és bénázás ellen, ha gyilkos kamera támad rád.
1. Az iszkolás iskolás, és még csak nem is hasznos, mert így más nyilatkozik rólad (és nem te róla), biztos más narrálja a témád, neked pedig a legbénább grimaszod és hessintésed marad a nézőben, naná hogy lassítva, mémesítéshez pépesítve.
2. Muszáj lenne készülnöd, hisz vannak olyan rendszeres események, amelyekről mindenki tudja, hogy vadásznak ott holmi újságírók – ha mégis mész, légy kész.
3. Köszönj előre és jó hangosan, a hangsúlyos kézfogás is hatásos, mindkét felet visszafogja (őket is), hisz blőd dolog lenne rögtön ily barátságos emberbe mártani a mikrofont.
4. Légy derűs, hiszen a te arcod látszik, szavad hallik, nem (feltétlen) a riporteré, és derűs alapállásból optimista helyzetértékelés, cselekvés kilátásba helyezése, finoman visszaszúrt poén is levezethető, de akár egy tragédia kommentálásához szükséges elkomorulás ugyanúgy – légy tehát tényleg és huzamosan derűs, ne csak pillanatig derűszerű.
5. Nyugodt is légy, elvégre a közszereplői ismertségbe értik a közvélemény tájékoztatásának kötelességét, ráadásul magabiztosan, nyugodtan véve a levegőt sokkal jobbakat mondasz.
6. A fentiek nem zárják ki a határozottságot, ha tényleg menned kell; fontos előre közölni, hány perced van, hány kérdésre lesz időd; de aztán menj is, az efféle gerillainterjú sem tarthat parttalan – persze derűs elköszönéssel.
7. Egy tévéstáb lehetőség, nem akadály (mit adnának érte mások, te meg menekülnél?), hisz kedvenc témád, esetleg egy kedvenccé fordított kérdés kapcsán végre komótosan ki tudod fejteni az álláspontod.
8. Légy profi: ha vége a röpinterjúnak, tisztázd, mikor, hol, hogy megy le, hova küldhetik el, és így tovább (legjobb, ha a saját telóddal referenciapéldányt készítesz, mire mit feleltél).