Bayer Zsolt: A G-napot nem tudom és nem is akarom megbocsátani
Interjút készített a Karc FM Bayer Zsolttal. A szűk egy órás beszélgetés során szóba kerültek a kezdetek, a Fidesz megalapítása, a sajtó illetve a nyugati világ válsága, és a G-nap is.
Bayer elárulta: annak idején egy házibuli helyett választotta azt, hogy a Bibó szakkollégiumba megy, „és aztán valahogy úgy alakult az este”, hogy megalapították a Fideszt. Ezt azóta is óriási szerencsének tartja.
A G-napot felfoghatatlan és értelmezhetetlen szakadásnak értelmezte. Elmondta: komoly barátai kerültek át az óceán másik oldalára, „amit én nem tudok és nem is akarok megbocsátani”.
„Nyilván ők is felépítették magukban a magyarázatot arra, hogy miért jó és helyes amit csináltak, és milyen jó, hogy nem kell velünk egy hajóban evezni” – tette hozzá.
Kérdésre az is kiderült: különösen fájt Lukács Csaba barátságának elvesztése. Elmondta, hogy amikor egyszer Erdélyben a G-nap után találkozott Lukáccsal, indifferens dolgokról próbáltak beszélni. „Nincs már visszaút” – szögezte le.
Nyitókép: Földházi Árpád
Összesen 101 komment
Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi.
Hozzászólás szerkesztése
Korrupt, tolvaj bosszúálló fajzatok vagytok zsóti!
Az Isten mentsen meg tőletek!
Elios
Simicskavagyon-lölővagyon.
Kínaibiznisz.
Lélegeztetőbiznisz.
Bíróságireform.
Egészségügyireform.
Oktatásireform.
Döbrögiföldrablás
Voldemort, Völner, Potápi, Cseresnyés az egész devizahiteleskifosztással.
Satöbbi....
Köszönjétek a talpig becsületes 2002-es választási kampányotoknak, az éppen hogy nyereség után a majomszerű fürgeséggel megejtett szavazatmegsemmisítéssel, biztos, ami biztos.
Orbán olyan, amilyen, viszont nagyon széles tömegek összehasonlíthatatlanul jobban élnek, mint az MSZP-SZDSZ kormányok alatt, menj el egy vendéglőbe, Balatonhoz, boltba.
Orbánnak meg KELLETT tanulnia, h. a kormányát támogató tőkés réteg és média nélkül NEM nyerhet választást, pusztán a kormányzat eredményeire támaszkodva.
A budapesti ellenzéki bemutató azt hiszem, mostmár önmagában elkedvetlenítő annak, aki nem fanatikus nemorbán.
Völner?
Meg az Elios?
A Kovácsicsék?
De birka vagy!
Veszprém Amerikában van?
Jól tette. Simicskában nem lehetett megbízni.
A Borkai ügy nagyobb károkat okozott, mint maga a G nap sajnos.
Simicska persze egy fasz volt, oda mart ahonnan a vagyonát kapta.
Ha már a színvonalat emlegeted, idézném Zsótit:
"1993 nyarán hosszas egyeztetéseket követően A Népszabadság munkatársa lettem.
Ne kérdezzék miért, ma már én sem tudom. Hirtelen jó ötletnek tűnt."
Amúgy elég érdekes, hogy valahogy hiányoznak az ékezetek az írásodból. Vajh mi ennek az oka???
Bejelentkezés