A brüsszeli kettős mérce a jogállamiság legfőbb ellensége

2020. november 12. 17:02

A parlamentnek először a saját háza táján kellene söprögetnie, mielőtt másokra förmed.

2020. november 12. 17:02
Szájer József
Magyar Nemzet

„Uniós tagságunk egzisztenciális jelentőségű számunkra, de tudjuk, hogy határozott tervek, küzdelem és ütközések vállalása nélkül, hatékony ellenerő gyakorlásának hiányában a közösség figyelmen kívül hagyhatja tagországainak érdekeit.

Magunk mögött kell hagynunk az újonnan elszaporodott, utasítgató, szankcionáló, kényszerítő és parancsolgató uniót. Ideje visszatérni az egyenjogú európai nemzetek szabad együttműködéséhez, ahhoz, amely már eddig is oly sok sikert hozott Európának.

Európa csak erős nemzetekre alapozva őrizheti meg békéjét, páratlan befolyását, erejét és gazdagságát. A brüsszeli buborékban sokan úgy gondolják, hogy ez egy zéró kimenetelű játszma. Úgy vélik, hogy az EU csak abban az esetben lehet erős, ha a tagállamok gyengülnek. A történelem ennek az ellenkezőjéről nyújt tanúbizonyságot. Az Európai Unió csak akkor lehet erős, ha erős tagállamokra épül. Akkor egy win-win játszmává válhat, ismét. De ez esetben az első lecke: a jogállamiság szabályait az uniós intézményekre is alkalmazni kell. Nincs kettős mérce! A parlament sem kivétel! A szerződés 2. cikke az egész EU-ra vonatkozik. Ideje rendbe hozni a dolgokat! A parlamentnek először a saját háza táján kellene söprögetnie, mielőtt másokra förmed.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 46 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Tiszafa
2020. november 13. 14:18
Azért valamit el kell ismerni a libernyákok felé. Ez a "jogállamiság" nevű gumicsont az eddigi legjobb, (mármint részükről a legjobb) amit bedobtak a köztudat teljes megzavarása érdekében. Ugyanis a történelem során minden állam jogállam, amelyik akármilyen mértékben is, de támaszkodik működésében a jogra. Legyen az a jog bármilyen is. Ezért aztán megfoghatatlan. és az is marad. Egy megoldás van. Nem vitázni, hanem kilépni!
Hesperia
2020. november 13. 13:17
Ha mindez így van, akkor vétózzatok! De ott és úgy, hogy értelme is legyen!
jánosbácsi
2020. november 12. 21:52
Amennyiben huszonöt ország betartja és érti, hogy mit jelent a jogállamiság ,nehogy már két hivány zsaroló megakadályozza az együttműködést. Nem szabad engedni nekik mert sohasem fogják abbahagyni az aknamunkát. Egy fillért se nekik! A további büntetést rá kell bízni a népre.
Claudius1
2020. november 12. 21:43
Itt ugatttok, hogy mi a jogállamiság, nem is kell nektek. Majd elmondják a gazdik.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!