Egy viszonylag apró tüntetést tartottak a budapesti amerikai nagykövetsége előtt a Mérce szerda délutáni közvetítése szerint – vette észre a Neokohn. Az eseményről készül cikkben azt írták: ugyan a tüntetés Facebook-eseményét nem találták meg, de az elhangzottakból arra következtettek, hogy Donald Trump Iránnal kapcsolatos tervei váltották ki azt.
A tüntetésen megjelenő és kezében vörös zászlót tartó Tamás Gáspár Miklós tartotta a rendezvény egyetlen beszédét, ebben arra hívta fel a figyelmet, hogy Trump olyan lépéseket tesz, amelyeknek az a célja, hogy a nemzetközi intézményeket szétzúzza. „Ismét a háború veszélye fenyeget, relatíve hosszú békés időszakot követően” – hívta fel a figyelmet TGM, aki „fehér világoknak” nevezte Európát és Észak-Amerikát.