Több százan mentették ki pénzüket az utolsó pillanatban a Quaestorból
Nyilvánosságra hozott egy 333 elemű listát az N1 TV, melyen állítólag azok szerepelnek, akik az utolsó pillanatban vették ki megtakarításukat a Quaestorból, teljes névvel viszont csak azok szerepelnek rajta, akik több mint 10 millió forintot mentettek ki.
Ez a több száz cég és magánszemély összesen több mint 6,5 milliárd forintot vett ki a brókercégből. A legnagyobb összeget – mint ismert – a külügyminisztériumhoz tartozó Magyar Nemzeti Kereskedőház mentette ki, amelyet azzal magyaráztak, hogy a külügy csak figyelte a piaci folyamatokat, de cáfolták, hogy bennfentes infóik lettek volna.
Az N1 TV egy volt ügyészségi sofőrt is hírbe hozott a pénzmozgásokkal; ahogy a Questor korábbi kommunikációs igazgatójának férje is 15 millió forintot vett ki a lista szerint.
Frissítés – helyreigazítás:
A legfőbb ügyészség lapunkhoz eljutott közleményében az áll: valótlanul jelent meg a hírekben, hogy az ügyészség egyik gépjárművezetője, aki tavalyig a Legfőbb Ügyészségen dolgozott, 200 milliót vehetett ki a cégből a Quaestor csőd napján. „A valóság ezzel szemben az, hogy a listán szereplő személyek közül egy névazonosságot mutató személy valóban dolgozott gépjárművezetőként a Legfőbb Ügyészségen, azonban – a hírekkel ellentétben – a munkaviszonya több mint 5 évvel ezelőtt megszűnt és azóta nem áll egyetlen ügyészi szervnél sem alkalmazásban” – közölte az ügyészség.
Összesen 51 komment
Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi.
Hozzászólás szerkesztése
A lista, amit az N1 TV nyílvonáságra hozott hivatalosan, jogszerűen nem juthatott hozzá, mert banktitoknak minősül. Remélem az ügyészség megvizsgálja és banktitok sértése miatt pert indít. Ugyanezt megtehetik a listán szereplők, külön-külön és együttesen is.
Ez egy excel táblázat. A pénzintézet a nyilvántartásait nem excel táblázatban mutatja ki. Így ezek az adatok máshonnan származnak. Ha feltételezzük, hogy ez egy tartozás elszámolás kimutatása lehet, akkor lehetséges, hogy a felszámoló által készített vagyonmérleg melléklete. A banktitok és üzleti titok azonban a felszámolóra is vonatkozik. Ha ezt megsértik bűncselekménynek számít.
A Buda-Cash bedöglése után - ahogy ezt a vs.hu is hozta - http://vs.hu/gazdasag/osszes/a..!s3 - megrohanták a Quaestort, hogy kivegyék a pénzüket. Ebben az időszakban azonban a kötvényeket nem tudta a Quaestor értékesíteni, így nem tudott fizetni. Feltehető, hogy nem azon a napon kérték a kötvény tulajdonosok a pénzüket, hanem már korábban, csak március 9.-én tudtak annyi pénzt összeszedni, hogy fizetni tudjanak. Egyenleg pedig azért van, mert csak részteljesítéséket tudtak eszközölni. 2015. március 9.-én pedig óncsődöt jelentettek.
Így ezek a kimutatások semmit mást nem igazolnak csak azt, hogy a Buda-Cash bedöglése után a kötvény tulajdonosok megrohanták a céget, aki csak részteljesítéseket tudott eszközölni.
Továbbá alapos gyanú van arra, hogy a lista bűncselekmény következtében került a TV birtokába.
Dolgoztam kereskedelmi banknál vezető beosztásban és közel 10 évig egyéni vállalkozóként pályázati, befektetési, hitelezési tanácsadói munkát végeztem ügyfeleim megelégedésére.
Így talán valamivel több a tapasztalatom, mint a fórumon lévő egypár hőzöngőnek.
Bejelentkezés