az emberi méltósághoz való joggal összeegyeztethetetlen, megszégyenítő stílusban.
Az elhangzottak a hallgatókban azt a benyomást kelthették, hogy az idős emberek a társadalom másoknál kevésbé értékes tagjai, és emiatt szabadon gúny tárgyává tehetők – fűzték hozzá, azzal együtt, hogy a bántó megnyilvánulásokat a műsorvezetők egyike sem ellensúlyozta.
A testület a Radio Plus Kft.-re 2 millió 300 ezer forint, a médiaszolgáltató vezető tisztségviselőjére pedig 150 ezer forint bírságot szabott ki a jogsértés ismétlődésére tekintettel, emellett a médiaszolgáltatót a jogsértés tényéről szóló közlemény közzétételére is kötelezte.