Nem hivatalos információk szerint tizennégy embert kellett kórházba szállítani.
Sallai Róbert Benedek, a város független polgármestere a település honlapján mindenkit igyekezett megnyugtatni, hangsúlyozva: nem történt olyan katasztrófahelyzet, ami riadalomra adna okot. „Nem robbant fel semmi, nincs vegyi veszély, és nincs olyan tömegkatasztrófa, amitől félni kellene” – írta.
Jelezte, két mentőhelikopter érkezett a helyszínre. Ezekre azért volt szükség, mert egy két és fél éves lengyel kisfiú nem tudta elmondani a tüneteit, és nem volt biztos, hogy teljesen tünetmentes. A biztonság kedvéért azonnali kivizsgálásra szállították el, a polgármester tudomása szerint nincs veszélyben.