Nagy botrányt kavart, hogy a közelmúltban Győr vezetése megpróbálta megemelni a házasságkötések díját: Pintér Bence, a város polgármestere az április végi, hat órán át tartó közgyűlésen a salátarendeletek közé téve próbálta megemelni a házasságkötések díját. A házasságkötéshez kapcsolódó díjak több tétel esetében akár háromszorosára is emelkedhettek volna.
A lépést a helyi Fidesz nem támogatta, az emelés ellen felszólaltak és módosító indítvánnyal éltek, hogy a jövőben is változatlanok maradnak a házasságkötés díjai.