Az operaénekes úgy látja: „szűkül az élettér”, „szűkül az, hogy kivel tudunk beszélni”, meg hogy „suttogva kell beszélni”. Megjegyzi: ő nem élt az ötvenes években, de olyasmit érez, és szerinte ez lesz 2026-ig.
Majd kifejti, hogy sajnálja a Fidesz-szavazókat és haragszik rájuk, őket meg kéne győznie az ellenzéknek, de ez szerinte nehéz, mert ez hit, és „elvakultság”, amit „be kéne tudni vallani önmaguknak”.
De szerinte „egyre többen vagyunk és árad a Tisza, és ilyen szólamok vannak”, de „nagyon sok ember elkezdett már gondolkodni és meri felvállalni a gondolatait, ami nagyon fontos”.