Ezt is megértük – a tiszás főpropagandista oktatja ki a Mandinert újságírásból

Talán soha ilyen jól nem fickándozhatott a szörnyű diktatúra alatt Gulyás Balázs, mint most, Magyar Péter blökijeként. Lentulai Krisztián írása.

Brüsszelből biztosan gurult deviza a Magyar Polgárhoz.
A Mandiner munkatársa, Lentulai Krisztián meghívta Gulyás Balázst – a Gulyáságyú Média (jelenleg: Magyar Polgár) alapítóját –, hogy vegyen részt vitaműsorunkban, és üljön le egy asztalhoz Deák Dániellel, a XXI. Század Intézet elemzőjével.
„Egyfelől érdekelt volna a véleménye a kurrens belpolitikai történésekről, pláne, hogy ezt Deák Danival ütköztethette volna. Másfelől pedig a Mandiner igyekszik teret adni a vele egyet nem értőknek is, mert számunkra az olvasó és a néző a fontos. Ráadásul hisszük és tudjuk is, hogy kíváncsiak az ellenpólusra, érdekesnek és izgalmasnak találják azon tartalmainkat, melyekben érvek csapnak össze lehetőleg kulturált hangnemben” – írta kollégánk publicisztikájában a körülményeket firtatva.
Ezt is ajánljuk a témában
Talán soha ilyen jól nem fickándozhatott a szörnyű diktatúra alatt Gulyás Balázs, mint most, Magyar Péter blökijeként. Lentulai Krisztián írása.
Gulyás Balázs – aki rengeteg médiumban megfordult már, követve az aktuális médiaszéljárásokat – elutasította megkeresésünket, mondván:
sem a platform, sem a meghívott vendég (beszélgetőtárs) nem megfelelő. „Én propagandistákkal nem ülök le!” – fogalmazott.
Később sem változtatott álláspontján: „Én újságíró vagyok, ti meg propagandisták vagytok! Én újságot írok, ti propagandát gyártotok!”
Az elmúlt években több csorba esett Gulyás Balázs hitelességén és függetlenségén. Nem kizárólag a témaválasztások terén figyelhető ez meg (Tisza Párt, Magyar Péter, kormánykritikus tartalmak), az általa választott „platformok” (Magyar Hang, Kontroll) tekintetében is.
Nem elhanyagolható az sem, hogy Gulyás egyéni vállalkozóként minden Magyar Polgár-os tartalom alatt támogatásokért folyamodik, és talán az sem a véletlennek köszönhető, hogy épp a Transparency International korrupció érzékelési indexének magyarországi eredményét kritikátlanul firtató tartalma alatt megjelent az Európai Unió lobogója,
vagyis ahhoz a cikkhez Brüsszel is hozzájárult anyagi értelemben.
A külföldről is finanszírozott Transparency évről évre részt vesz az Európai Bizottság jogállamisági jelentéseinek elkészítésében. Legutóbb kilenc magyarországi szervezet, az Amnesty International Magyarország, az Eötvös Károly Intézet, a K-Monitor, a Magyar Helsinki Bizottság, a Mérték Médiaelemző Műhely, az Ökotárs Alapítvány, a Political Capital, a Társaság a Szabadságjogokért és a Transparency International Magyarország közösen válaszolt a Bizottság kérdéseire.