Ilyen csak egyszer van az életben: egy új csillag születésének lehetünk szemtanúi

Érdemes lesz kémlelni az eget csütörtök este.

Aki lemaradt a látványról, legközelebb 2026-ban pótolhatja azt.
Ritka csillagászati jelenség, részleges napfogyatkozás volt látható Magyarországon – írja a Magyar Nemzet. A jelenség dél előtt nem sokkal vette kezdetét és délután egy óra előtt kicsivel véget is ért, csúcspontján a Nap átmérőjének 8,4 százaléka volt takarásban.
A portál rámutatott, hogy aki lemaradt a jelenségről, annak legközelebb 2026. augusztus 12-én lesz lehetősége hasonlót megfigyelni hazánk területéről. Az utolsó teljes napfogyatkozás Magyarországon 1999 nyarán volt, legközelebb pedig 2081-ben lesz, így addig be kell érnünk a részlegessel.
A napfogyatkozás akkor következik be, amikor a Hold a Föld és a Nap közé kerül, részben vagy teljesen eltakarva a Napot. A mostani esemény részleges volt, vagyis a Hold nem takarta el teljes egészében a Nap korongját.
Nyitókép: MTI/EPA/EFE/Javier Belver