A portál emlékeztet arra, hogy Orbán Viktor miniszterelnök gyorsan reagált, miután pénteken Donald Trump és alelnöke, J. D. Vance az ukrán elnök ellen emelt szót a kamerák előtt, amire az egész világ felfigyelt. „Ma Trump elnök bátran kiállt a béke mellett, akkor is, ha ezt sokaknak nehéz megemészteni. Köszönet érte!” – fogalmazott Orbán a Facebook-oldalán. Magyar Péter sokkal visszafogottabban fogalmazott gyulai látogatása során, és csak utalásszerűen említette a Washingtonban történt eseményeket, konkrét részletek vagy az amerikai elnök nevének említése nélkül: „Nem szeretnénk az első közös orosz-amerikai gyarmat lenni. Nem ezért harcoltak a ‘48-as őseink, az ’56-os szabadságharcosaink”.