A Mandiner hétfői adásában Halkó Petra, Dezse Balázs és Lentulai Krisztián elemzik Orbán Viktor évértékelő beszédét, megvizsgálják, mit üzent a kormányfő a jövőre nézve. Szóba kerülnek a hétvégi németországi szövetségi választások és ezek Európára kifejtett hatásai. Végül pedig a miniszterelnök Országgyűlésben tett, hétfői napirend előtti felszólalását elemzik a műsor résztvevői.
A műsor elején felmerült a kérdés, hogy Orbán Viktor szombati évértékelője tekinthető-e már kampánystartnak. Dezse Balázs úgy válaszolt: a miniszterelnök kiállása, beszéde és az esemény hangulata mind azt sugallta számára, hogy a „kormány tudja a dolgát”.