Németh Szilárd: A rezsicsökkentés és a 13. havi nyugdíj szuverenitási kérdés

2025. február 16. 11:49

Magyar Péter tanácsadója „kinevette a 13. havi nyugdíj intézményét”, és azt mondta, hogy ezt meg kell szüntetni.

2025. február 16. 11:49

Szuverenitási kérdés, Brüsszelnek semmi köze hozzá, hogy fizetünk-e 13. havi nyugdíjat és fenntartjuk-e a rezsicsökkentést, ezek nemzeti hatáskörbe tartozó döntések – közölte a rezsicsökkentés fenntartásáért felelős kormánybiztos a Kossuth rádió Vasárnapi újság című műsorában.

Németh Szilárd felidézte, hogy 2009-ben 

a Gyurcsány-Bajnai-időszakban egy tollvonással szüntették meg a 13. havi nyugdíjat, mert a Világbank csak akkor adott kölcsönt a kormánynak, amellyel előtte „az ő segítségükkel együtt teljesen kizsebelték az országot”.

Beáldozták a nyugdíjasokat, elvették tőlük a nekik járó 13. havi nyugdíjat – mondta.

Amikor öt évvel ezelőtt az ország olyan helyzetbe került, a kormány visszaépítette a 13. havi nyugdíjat, „és innentől kezdve elindult a brutális támadás”. A specifikus országjelentésekben, OECD-jelentésekben, mindenféle szakértők, különböző szervezetek azonnal nekiestek a 13. havi nyugdíjnak, de nemcsak az elvételét, átalakítását vagy csökkentését akarták elérni, hanem még azt is, hogy Magyarországon fel kelljen emelni a nyugdíjkorhatárt – hangsúlyozta a kormánybiztos.

Németh Szilárd szerint ezt az elvárást fogalmazza meg a hazai baloldal is, így 

a Tisza párt Magyar Péter vezetésével. Ő már „egyértelművé tette, hogy mit gondol a nyugdíjasokról”

a tanácsadójuk, Petschnig Mária Zita pedig „kinevette a 13. havi nyugdíj intézményét”, és azt mondta, hogy ezt meg kell szüntetni.

A politikus arra is kitért, hogy a 13. havi nyugdíjnak minden évben van fedezete, de ennek kifizetése szerinte elsősorban nem pénz, hanem akarat, megbecsülés és tisztelet kérdése. Ezt oda kell adni a nyugdíjasoknak, „mert ők építették fel ezt az országot, megdolgoztak érte, tartozunk nekik ennyivel”, és ha az emberek jövőre úgy döntenek, hogy marad a Fidesz-KDNP-kormány és Orbán Viktor miniszterelnök, akkor így lesz a következő években is.

A kormánybiztos kifejtette: 

a 2013-ban bevezetett rezsicsökkentésnek köszönhetően ma is az akkori árakat fizetjük, „még a háború és az elhibázott brüsszeli szankciók ellenére is”.

A legújabb pedig a legdurvább támadás, mert egy európai uniós irányelvre próbálnak hivatkozni és egy bírósági döntés következtében akarják lenyomni a torkunkon, hogy elégedjünk meg azzal, ha mindent a piac határoz meg.

Nem kell egyetemes szolgáltatási rendszer, meg kell szüntetni a rezsicsökkentést,

az állam nem segíthet a saját állampolgárainak, majd a szolgáltatók eldöntik, mennyiért fogják adni az áramot meg a gázt.

Most a szabadpiacon a verseny miatt minimum két-háromszoros áremelés lenne, ha megszűnne a rezsicsökkentés, holott ma Európa legolcsóbb rezsijét fizetik a magyar családok – hangsúlyozta Németh Szilárd.

(MTI)

Kapcsolódó vélemény

Felhévizy Félix

Magyar Nemzet

Idézőjel

Pont Gulyás Márton műsorában kapta meg a kegyelemdöfést.

Nyitókép:MTI/Bruzák Noémi

Összesen 32 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
atti64
2025. február 16. 19:39
A TISZÁS PATKÁNYOK MEGPROBÁLNAK UGATNI!!!!!!!!!!!!
koronaszepe
2025. február 16. 15:32
15 éve az átlagos nyugdíj az átlagfizetés 75 %-a volt, ma 55%-a.
Pelso j.
2025. február 16. 14:58
Nem, szilárd, ez annak kérdése, hogy ezek fedezetére mikor veszünk fel újabb kínai hitelt. Tudod, szuverén módon.
tapir32
2025. február 16. 13:23
A balliberális demagógia szellemi gyökerei azonosak a fasizmuséval! Liberálfasiszták! A nyitott társadalom, mint társadalomfilozófiai elképzelés az 1960-as évek végére megbukott. Ma már a nyitott társadalom popperi utópiája egy anakronizmus. Ha egy utópia megvalósul, az mindig totalitarizmushoz vezet. A társadalmak addig maradnak emberi társadalmak, ameddig képesek az ellentmondásokat és a különbségeket életben tartani. Nem egy utópikus szintézis, hanem a szabályozott antinómia a társadalom normál állapota. A normák és érdekek közötti ellentmondásokat szabályok által kordában tartott formában tartja fenn a társadalom. A közmegegyezés szerint létrejött szabályok felrúgása, semmibe vétele nem más, mint a társadalom tagadása! Ez a neoliberalizmus és a Nyitott Társadalom programja! A destrukció!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!