A Fidesz szerint jöhet a szivárványkoalíció mutyija: 40 százalékos prémiumot is kaphatnának a fővárosi cégvezetők!

2025. február 07. 17:46

A TISZA Pártnak azért kellett újra írnia a javaslatát, mert az eredeti verzió még a DK szerint is „tele volt jogilag aggályos elemekkel”.

2025. február 07. 17:46

Újraírta a fővárosi cégvezetők pályáztatásáról szóló javaslatát a Tisza Párt. Az új szövegben Orbán Árpád István tiszás fővárosi képviselő, a Tulajdonosi Bizottság elnöke szinte az összes olyan pontot módosította, amit a főjegyző az eredeti javaslatban kifogásolt – írta a Telex.

A lap ismertette, az eredeti javaslatban 3-3,5 milliós alapbért és maximum 25 százalékos prémiumot ajánlottak a leendő cégvezetőknek, ami nem volt összhangban a vonatkozó fővárosi szabályokkal. 

Az új előterjesztésben viszont már figyeltek arra, hogy az alapbért a fővárosi javadalmazási szabályok alapján hirdessék meg,

ugyanakkor legfeljebb 40 százalék prémiumot adnának. Továbbá az adatkezelésre és az erkölcsi bizonyítványra vonatkozó megfogalmazás is változott az új szövegben. Kiderült, Orbán Árpád István azt szeretné, ha a pályázatok elbírálásában és a pályázók kiválasztásában a Vitézy Dávid vezette Városfejlesztési Bizottság tagjai is részt vennének – tették hozzá.

A Fővárosi Önkormányzat Tulajdonosi Bizottsága pénteken tartotta ülését, ahol elfogadták a módosított előterjesztést, így nyílt pályázaton választhatják ki a Budapesti Közlekedési Központ (BKK), a Budapesti Közlekedési Zrt. (BKV), a Budapesti Közművek (BKM), a Vagyonkezelő Központ (BFVK), valamint a Budapest Gyógyfürdői és Hévízei Zrt. új vezetőjét. A pályázati kiírások ITT tekinthetők meg.

Másodjára már átment a rostán a tiszások javaslata!

Ennek és a szavazás körülményei kapcsán a budapesti Fidesz-KDNP frakciója közölte:

nem asszisztál a baloldali szivárványkoalíció átlátszó mutyijához!

A cégvezetői pályázatok kiírását trükkösen kijátszották azzal, hogy Vitézy bizottságának bevonásával átrendezték a szavazati arányokat – olvasható a képviselőjük, Radics Béla. A TISZA Párt által vezetett Tulajdonosi Bizottság így egy színjátékká vált, hiszen az előre leboltolt cégvezetői pályázatok már a fiókban vannak, a trükkel gond nélkül megválaszthatják az általuk kijelölt cégvezetőket.

A teljes szivárványkoalíció benne van ebben a háttéralkuban, ehhez pedig a Fidesz-KDNP frakció nem hajlandó asszisztálni, nem vettünk részt a szavazáson!”

Mint írta, nem az a budapestiek érdeke, hogy a Karácsony-TISZA-DK-Vitézy paktumok mentén, a Közgyűlési szabályok kiforgatásával, szavazati arányok trükközésével szülessenek a döntések, hanem egy tisztességes, valódi verseny, ahol transzparens módon választják ki a vezetőket. „Minden döntést a budapesti választópolgárok akaratának megfelelően, a közgyűlési frakciók létszám arányában kell meghozni! Trükközések, limonádék és színjáték nélkül.”

Magyar Péter pedig azt írta oldalán, frakciójuk hosszas vitát követően végre elérte, hogy nyílt és objektív pályázatok kerüljenek kiírásra a nagy budapesti cégek vezetői pozícióira.

De miért kellett újraírni a pályázatokról szóló kiírást?

Emlékezetes, múlt kedden a főváros bizottsági ülésén a pártok nem tudtak megegyezni a cégvezetői pályázatokról. A Fidesz, a DK, az MSZP és a Párbeszéd együtt vette le a TISZA Párt javaslatát a napirendről, ami után a Tisza „DK-Fidesz-Párbeszéd-mutyiról” kommunikált. Magyar Péter pártja szerint így akarták megfúrni a nyílt pályázatokat, hogy a jelenlegi cégvezetőket a helyükön tartsák. 

A tiszás képviselők tiltakozásképpen ki is vonultak a szerdai közgyűlésről.

A DK ezzel szemben azzal magyarázta a javaslat leszavazását, hogy szerintük a Tisza Párt által benyújtott szöveg „tele volt jogilag aggályos elemekkel”.

Magyar Péternél állítólag elszakadt a cérna

Deák Dániel, a XXI. Század Intézet vezető elemzője is beszámolt a történtekről közösségi oldalán. A szakértő úgy értesült a kiszivárgó információk alapján, hogy 

Magyar Péter őrjöngött a fővárosi képviselőivel, ugyanis azok még egy beadványt sem voltak képesek helyesen megírni”.

Deák azzal folytatta, hogy a párt elnöknek eset után annyira elege lett, hogy „inkább azt az utasítást adta a képviselőinek, hogy egy műfelháborodás keretében inkább vonuljanak ki az ülésteremből, ne égessék magukat tovább, hiszen minden megmozdulásukkal azt demonstrálják, hogy a Tisza nem kormányképes erő” – fogalmazott az elemző.

Nyitókép: Mandiner/Ficsor Márton

Ezt is ajánljuk a témában

 

Összesen 8 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
csakegyittlako
2025. február 07. 19:29
De ezek az adatok nem érdekesek, mert kormányosokat érint, azok meg szentek. Csak nekik is maguk felé hajlik a kezük. Hát így gazdagodnak. Igazuk van, megtehetik hogy lopnak, érdemi munka nélkül vesznek fel pénzeket, bírja még a dolgozó nép. Eltartunk egy csomó ingyenélő majmot.
csakegyittlako
2025. február 07. 19:25
A legtöbb pénzt főigazgatóként Schmidt Mária kapta a beszámolók szerint a Közép- és Kelet-európai Történelem és Társadalom Kutatásért Alapítványtól. A korábbi kormánybiztos – akinek a vagyonát 43 milliárd forintra becsülte az idén a 100 leggazdagabb magyart összesítő kiadvány – összesen 54,9 millió forintot vehetett fel, ami havi bontásban 4,6 millió forintra jön ki. A vezetői tiszteletdíjak azonban csak aprópénznek tűnnek ahhoz képest, amekkora vagyont kaptak ezek az alapítványok az államtól: 2021 decemberében az összvagyonuk 1617 milliárd forintot tett ki
csakegyittlako
2025. február 07. 19:20
Összesen több mint 3,1 milliárd forint tiszteletdíjat vettek fel tavaly a közérdekű vagyonkezelő alapítványok élére kinevezett vezető tisztségviselők, vagyis a kurátorok és felügyelőbizottsági tagok – ezt számolta ki lapunk az alapítványok által beadott éves beszámolókból. A kormány az elmúlt években összesen 35 vagyonkezelő alapítványt hozott létre – köztük 21 egyetemit Mivel minden alapítványban öt kurátor és három fb-tag van, átlagosan közel egymillió forintos havi juttatásban részesülhetett az összesen 280 – többségében a kormánypártokhoz kötődő – vezető, akiknek csupán annyi a kötelezettségük, hogy kéthavonta megjelenjenek a testületi üléseken.Az összesen 3 milliárd 152 millió forintos kifizetésből részesültek az egyetemi alapítványokból azóta távozó miniszterek, államtitkárok, kormánybiztosok, kormánymegbízottak és miniszteri biztosok is, mivel az érintettek csak idén februárban adták vissza a kuratóriumi megbízatásukat
Kovács Ubul
2025. február 07. 18:48
"a Szuverenitásvédelmi Hivatal elnökeként nagyobb fizetést kap, mint a miniszterelnök. Lánczi Tamás havonta bruttó 5,4 millió forintot keres.  Ezen felül évi 500 ezer forintos ruhapénz, 411 ezres SZÉP-kártya-juttatás is jár neki, a Skoda Superb autóját pedig magáncélra is használhatja. Lánczi kinevezése előtt milliókat kapott havonta az MTVA-tól, az Országgyűlés Hivatalától és a Kommentár Alapítványtól is."
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!