Ezen már tényleg csak röhögni lehet
Arra kíváncsiak, hogy milyen szerepe volt a TikToknak abban, hogy egy semmiből érkező jelölt 23%–ot szerzett.
Schiffer András a Magyar Jelen podcastjában intézett kirohanást Anthony Blinken amerikai külügyminiszter és a Facebook ellen Toroczkai László Mi Hazánk-elnök profiljának feloldása kapcsán.
Fotó: képernyőkép
Öt év után feloldotta a Facebook Torockai László Mi Hazánk-elnök Facebook-oldalának blokkolását, de még mindig veszélyes személynek titulálja őt a platform – hangzott el a Nyílt Sisakban, a Magyar Jelen podcastjában.
Schiffer András a következőképp reagált a dologra: azért tudta ezt megtenni a Facebook, mert a bigtech cégek régen nem tartoznak egyetlen állam joghatósága alá sem, még az amerikai alá sem. Szerinte
ezért „viselkednek úgy, mint állam az államban, vagy állam az államok fölött”.
Szerinte az igazi nagy törésvonal a globális nagytőke, a „kaszinókapitalizmus” és mindenki más között van.
Hozzátette: ha 2024 végén kitenni a Facebook részéről egy 7-8 százalékos magyar párt vezetőjét „veszélyes személynek” titulálják,
akkor minek nevezik Anthony Blinken amerikai külügyminisztert, aki 18 éves ukránokat akar beküldeni a húsdarálóba, „és a nukleáris eszkalációt is hajlandó kockáztatni a hadiipar profitjáért”? Miért nem Anthony Blinken a veszélyes személy?
– tette fel a kérdést Schiffer, hozzátéve: szerinte az emberiségre sokkal veszélyesebb a Biden–Harris-adminisztráció bármelyik tagja, mint „bármelyik, szélsőjobboldalinak címkézett európai párt”.
Megjegyezte: a progresszív politikusokat kellene veszélyes személynek címkézni és jelezni, hogy gyűlöletkeltő üzeneteket fogunk látni, ha az oldalukra megyünk.
Mint mondta: a veszélyes személy-figyelmeztetésekkel szemben meg kell találni a jogorvoslati lehetőségeket Magyarországon, és el kell azt vinni nemzetközi fórumokra is, de ha az EU komolyan szabályozza ezeket a platformokat, akkor ez a címkézési gyakorlat nem lesz sokáig fenntartható.