Orbán Viktor mindenesetre fantasztikus évet ígér jövőre, ami, valljuk be, rá is férne az országra.
Ha a nemzetközi adottságok, az amerikai fordulatból fakadó esetleges anyagi előnyök és a gazdasági semlegesség termőre fordulása a hétköznapokban is kézzelfogható eredményekhez vezetne, úgy az aktív, stratégiai alapokon nyugvó külpolitika az egyszerű állampolgár által is tapintható lenne. Addig Magyarország miniszterelnöke „csak” világpolitikát csinál.
A Fidesznek azonban mindig fontos volt a honi legitimáció, kétharmados felhatalmazások sora kellett ahhoz, hogy a kormányzó erő nemzetközi szinten is biztos háttérrel tudjon tárgyalni, hatással lenni akár a világfolyamatokra. Nyilvánvaló, hogy a veszélyek korában élünk, sok a bizonytalanság, ám nagyon úgy tűnik,