A bolsevik ateista tömeggyilkos rémuralmak megmutattá, mi várható a militáns ateizmustól. A lényeg: az emberi lélek, emberi belső béke és öröm elpusztítása. Minden más szöveg egyházi visszaélésekről és hasonlókról, kamu.
Egy nagy különbség van az újateizmus és a bolsevizmus közt. Ez utóbbi a társadalmat meg akarta javítani az utópia jegyében. Az újateizmus semmit nem akar megjavítani, hívei teljesen elégedettek a társadalmi igazságtalanságokkal. Kizárólag a vallást akarják elpusztítani, akár van annak tarsadalmi vonzata, akár nincs. Céljuk tehát nem társadalmi, hanem inverz módon, de spirituális, voltaképp okkult.”