Nagy Dávid, az MKKP önkormányzati képviselője elmondta, hogy a nő azonnal kiszaladt a vízből, ahol észrevette a hódot, és rögtön orvoshoz fordult. Azóta napi szinten vissza kell járnia kezelésekre és oltásokra. „A hölgy jelenleg oltásokra jár (…), különböző kezeléseket kap, ez egy kicsit, közepesen fájdalmas, semmiképp sem kellemes élmény” – nyilatkozta Nagy Dávid.
Az eset kapcsán megszólaltatott helyiek szerint a hódok főleg szürkületkor jönnek elő, és egyre többet látni belőlük. Pataki Gábor, az Államentő Liga vezetője elmondta, hogy
a 2013-as nagy árvíz óta jelentősen megnövekedett a hódok száma a Duna környékén,