a vidéki egyetemek népszerűsége elérte a budapestiekét, minden második jelentkező vidéki egyetemet jelölt meg.
Varga-Bajusz Veronika a Kossuth Rádióban azt is hozzá tette később, hogy idén megduplázódott a 30 év feletti jelentkezők száma, ami azt mutatja, egyre többen ismerik fel, hogy a diplomának milyen értéke van a munkaerőpiacon. A felvételizők szerdán este 20 órától kapnak értesítést SMS-ben az eredményről. Aki nem rögtön kap üzenetet, az se ijedjen meg, egy-másfél órán belül mindenkihez eljut az értesítés. Akiknek most nem sikerül bejutniuk felsőoktatási intézménybe, július 30-tól pótfelvételi keretében jelentkezhetnek más egyetemre vagy főiskolára.