Mint a svájci lap megjegyzi:
Orbán Viktornak sikerült a konzervatív tábor jelképes alakjává válnia az egész világban, ami nagy befolyást kölcsönöz neki az érintett körökben.
A magyar kormánnyal szemben kritikus lap arra is rámutatott, Washingtonban egyre bosszúsabban figyelik, hogy Trump mellett a magyar és a szerb kornyfő sem határolódik el Putyintól. De a lap szerint az sem tetszik a Fehér Háznak, hogy Orbán Viktor sokáig akadályozta a svédek NATO-tagságát és biztonsági megállapodást kötött Kínával. Úgy látják, a magyar kormányfő új nemzetközi erőviszonyokat akar és azt reméli, hogy ily módon országa előnyökhöz juthat. Ám jár vele kockázat is, mert a magyarok jóléte az uniós tagságon múlik, a biztonsága pedig NATO-n. Épp ezért Orbán ügyel arra, hogy ne vigye túlzásba a provokációkat.