Rekordidő alatt jött össze a 20 ezer aláírás a Fidesz-KDNP EP-kampányában (VIDEÓ)
„Magyarország békéjének megőrzése csak a magyar emberek támogatásával lehetséges!” – mutatott rá Menczer Tamás.
Hétfő délután négy óráig adhatják le az ajánlóíveket a június 9-ei önkormányzati választásokon induló képviselő- és polgármesterjelöltek. Csak azoknak a jelölteknek a neve kerül a szavazólapokra, akik a kellő számú ajánlást összegyűjtötték, időben leadták és a választási bizottságok az ellenőrzés után hivatalosan is nyilvántartásba vesznek.
Nyitókép: MTI/Koszticsák Szilárd
Lejár az ajánlásgyűjtési és jelöltállítási határidő az egyéni képviselő- és polgármesterjelölteknél a június 9-ei önkormányzati választásra. A választáson csak azok indulhatnak, akik
A hétfő délután négy órai határidőn túl beérkező ajánlásokat és jelentkezéseket a bizottságok már nem fogadhatják el.
Az ajánlásokat a bizottságok mellett működő irodáknak ellenőrizniük kell – foglalta össze az MTI. Azokat a jelölteket, akik közvetlenül a hétfő délutáni határidő előtt adják le ajánlásaikat, a választási bizottságok négy napon belül, azaz legkésőbb pénteken veszik nyilvántartásba.
A jelöltek bejelentését, illetve a választási bizottságok döntéseit a jelöltek nyilvántartásba vételéről a bizottságok mellett működő választási irodák rögzítik a választási informatikai rendszerben, és az adatok így jelennek meg a Nemzeti Választási Iroda weboldalán. Ez azt jelenti, hogy a jelöltállítás határideje után is folyamatosan frissül majd az NVI internetes felülete a hivatalosan bejelentett jelöltek adataival.
A választási bizottságok négy napon belül, azaz legkésőbb péntekre már mindenkit nyilvántartásba vesznek.
Az NVI internetes tájékoztató oldala szerint vasárnapig már csaknem 35 ezer jelöltet vettek nyilvántartásba a helyi önkormányzati képviselők és polgármesterek választására, és mintegy 9 ezer jelöltet már bejelentettek, de nyilvántartásba vételükről még nem született döntés. Öt évvel ezelőtt összesen 54 883 jelölt indulásáról döntöttek.
Az ep-választásokra a pártoknak múlt péntekig kellett leadniuk az induláshoz szükséges húszezer aláírást. Ez összesen tizenhárom pártnak sikerült, elsőként a Fidesz-KDNP gyűjtötte össze az ajánlásokat, rekord idő alatt.
Ezt is ajánljuk a témában
„Magyarország békéjének megőrzése csak a magyar emberek támogatásával lehetséges!” – mutatott rá Menczer Tamás.
A Mi Hazánk április 30-án jelentette be, hogy megvannak az aláírásaik, de ezen a napon jelentette be EP-listáját Magyar Péter pártja, a Magyar Kétfarkú Kutya Párt és a Gattyán Györgyhöz köthető Megoldás Mozgalom is. Aztán jött az LMP, május 2-án pedig a DK–MSZP–Párbeszéd.
Márki-Zay Péterék utoljára, „a törvényi határidő előtt néhány perccel” adták le az induláshoz szükséges ajánlásokat.
Szintén múlt pénteken, valamivel korábban sikerült összegyűjtenie az aláírásokat a Momentumnak és a Vona Gábor vezette Második Reformkornak is, míg délutánra a Jobbik-Konzervatívok és a Jakab Péter-féle Nép Pártjának is összejöttek az ajánlások.
Ezt is ajánljuk a témában
A Fidesz–KDNP és a Mi Hazánk ajánlásai már jogerősek, de ez közel sincs így minden párttal. Mutatjuk a részleteket!